MHP'li Aydın: Anketlerde Erzurum'da Öndeyiz

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Erzurum Büyükşehir Belediye başkan adayı Prof. Dr. Kamil Aydın, anket sonuçlarına göre il genelinde birinci parti olduklarını açıkladı.

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Erzurum Büyükşehir Belediye başkan adayı Prof. Dr. Kamil Aydın, anket sonuçlarına göre il genelinde birinci parti olduklarını açıkladı.
MHP Büyükşehir Belediye Başkanı Prof.Dr. Aydın, vatandaşların büyük teveccühüne mazhar olduklarını söyledi. Seçim çalışmaları kapsamında il merkezi, ilçe ve köylerde vatandaşların coşkusuyla karşılandıklarını belirten Prof. Dr. Aydın, Erzurum'da 30 Martta seçimden birinci parti olarak çıkacaklarını ifade etti. Siyaseti vatandaşa hizmet aracı gördüklerini dile getiren Aydın, "Anketlerde Erzurum'da birinci partiyiz. Halkımızın teveccühü bizleri mutlu ediyor. Seçmenle samimi bir telepati kurduk. Erzurum'lu 'Kamil Aydın gelirse, MHP gelirse bize hizmet gelecek' diyor. Erzurumlular önümüzdeki 5 yılı daha heba etmeyecek." diye konuştu
'GENÇLER GURBET YOLUNA DÜŞMEYECEK'
31 Mart sabahı vatandaşlara teşekkür ettikten sonra modern ve örnek bir şehir meydana getirmek için kolları sıvayacaklarına da değinen MHP'li Aydın, "Erzurum göç veriyor. Erzurum'un suyu, havası kirlendi. Ulaşım sistemi felce uğradı. Erzurum'da göçün önünü alacağız. Gençler gurbet yoluna düşmeyecek. Istihdama yönelik projeler geliştireceğiz. Pilot yerleşim alanı ve bulvarlar oluşturacağız. Örnek kent vizyonu ile modern yapılaşmayla pilot bulvarlar ve yerleşim alanları oluşturacağız." dedi.
'HANI TERÖR BITMIŞTI'
Başbakan Erdoğan'ın nefret söylemlerinin toplumda kutuplaşmalara neden olduğunu da hatırlatan Prof. Dr. Kamil Aydın, bunun sonucu olarak da Karayazı'da iki öğretmene yönelik gerçekleştirilen saldırıyı gösterdi. Öğretmenlere yapılan saldırının terörist saldırıdan farksız olduğuna vurgu yapan Aydın, "Hani terör bitmişti. Hani analar ağlamayacaktı. Karayazı'da öğretmene yapılan saldırı terörist saldırıdan farksızdır. Başbakanın ötekileştirici söylemleri sonucu öğretmenler darp edilmiştir." diye konuştu.

Kaynak: CİHAN

11 Mart 2014 Salı 12:51

Karayazı, Milliyetçi Hareket Partisi, Erzurum, Kamil Aydın, Yerel