'MHP'nin Amacı 3K 1D'

AKP'li Gedikli; MHP'nin Amacının 3K 1D, Korku-Kaos-Kriz ve Darbe Olduğunu Söyledi.

Ak Parti Genel Başkan yardımcısı Bülent Gedikli, Elazığ'da katıldığı panelde MHP'nin amacının 3K 1D yani korku-kaos-kriz ve darbe olduğunu öne sürdü. Gedikli, dün görevi orduya devreden Mısır Devlet Başkanı Hüsnü Mübarek ile 10'uncu Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer'e de eleştirilerde bulundu.

GARABET BİR MANZARALARI VAR

Elazığ'da Aydınlar Ocağı tarafından düzenlenen "Yoksullukla Mücadele Paneli"ne katılan AKP Genel Başkan Yardımcısı Bülent Gedikli'nin ilk hedefinde yine muhalefet vardı. CHP'ye yüklenen Gedikli, Türkiye'de muhaletef partilerinin tutumu yüzünden halen bir vesayet rejiminin konuşulduğunu belirtererek, " işte bakın halkı isyana teşvik edenler var, ayaklanın diyenler var, sanırsınız ki Türkiye'de ortalık yangın yeri. Sanki böyle bir durum varmış da bu beyefendiler sağa sola gidiyorlar ülkenin her tarafını dolaşıyorlar ve halka bazı çağrılarda bulunuyorlar. Yani ya bunların Dünya'dan haberi yok ya da bu milletin nasıl bir millet olduğunun farkında değiller. Ama ben ikisinin de olduğunu zannediyorum ikisi de mevcut değil muhalefette. Ne dünyayı yakından takip ediyorlar, izliyorlar ne de bizim miletimizin değerlerini, özelliklerini, vasıflarını biliyorlar. Bu ikisi de olmayınca bu iş olmuyor elbet ortaya çıkan manzara acayip bir manzara oluyor, garabet bir manzara oluyor." dedi.

"KARAGÖZ HACİVAT GİBİ IMF KAPILARINDAYDILAR."

Yolsuzlukla, yoksullukla mücadele edebilmek için 3 temel soygun mekanizmasının durdurulmasının şart olduğuna dikkat çeken Bülent Gedikli, eğer bu soygun mekanizmalarını bir siyasi iktidar durdurmuyorsa orada başka birşey konuşmanın bir anlamı olmadığını vurgulayarak, bunların en başında cebindeki paranın çaktırmadan çalınması anlamına gelen enflasyon olduğunu söyledi. "Yıllarca bu ülkede enflasyon canavarıyla yattık kalktık öyle değil mi?" diyerek sözlerine devam eden Gedikli, ikinci soygun mekanizmasının faiz olduğunu hatırlatarak "Yıllar evvel IMF'nin kapısına boşuna mı koştuk biz. En ufak krizde bile bu beceriksiz iktidarlar ve koalisyonlar da şu Karagöz Hacivatta olduğu gibi IMF'nin kapısına gider 'Yar bana bir eğlence der gibi ya bize para' dediler yıllarca." dedi.

"12 TANE ATATÜRK BARAJINI LÜPLETMİŞLER"

Geçmişten örnekler vererek konuşmasını sürdüren Gedikli; "Bankaları 46 milyar dolar hortumladılar. O 46 milyar dolarla neler neler yapılırdı. Örneğin GAP'ın maliyeti 32 milyar dolar. Peki Türkiye bunu yıllarca bitirebildi mi? Bitiremedi. Şimdi biz bir kaynak ayırdık ve 2012 sonuna kadar GAP'ı bitireceğiz." dedi. GAP'ın içerisinde bulunan Atatürk Barajı'nın maliyetinin 4 milyar dolar olduğunu ve hortumlanan 46 milyar dolarla 12 tane Atatürk Barajı yapılabileceğini vurgulayan Gedikli, "Yani bunlar 12 tane Atatürk Barajı'nı lüpletmişler, indirmişler mideye o 46 milyar dolar gitmiş yani buharlaşmış." dedi.

HÜSNÜ MÜBAREK'E GÖNDERME

Geçmişte krizin ağır faturasının halka çıkarıldığını da ifade eden Bülent Gedikli; "Kendi ceplerinden verecek değiller, bir de bunun faturasını halka çıkarırlardı. Vergi teröründe öyle vergiler yoktu. Adını bulmuşlar mübarekler işte böyle yeni vergi türleri halka yüklemişler. Mübarek deyince de aklımıza hemen Mısır geliyor tabi. O da mı öyle yapıyormuş acaba, muhtemelen o da öyle yapıyormuştur mesela"

MHP'NİN AMACI KORKU-KAOS-KRİZ=DARBE

Partiler arası bayramlaşma geleneklerinden birinde yaşadığı diyaloğu da salonda bulunanlara anlatan AKP Genel Başkan Yardımcısı Bülent Gedikli, " MHP'ye bayramlaşmaya gitmiştik. Orada konuşup anlatıyoruz işte demokratik açılım ve milli birlik projesi gibi aklınıza ne gelirse, fakat onlar tabi 'Ya siz bunları yaparak Türkiye'yi bölüyorsunuz parçalıyorsunuz' anlayış bu. Efendim Türkiye şöyle olur böyle olur bir korku acayip bir şey. Dedim ki bir dakika nedir bu, bizim İstiklal Marşımızın ilk emri nedir? Korkma diyor ya İstiklal Marşı korkma diyor. Korkmayacaksın. Bu korkuyu yayarak topluma sen nereye varmak istiyorsun ki? Peki sen olsan bunları nasıl çöezeceksin? Başında terör gibi bir sorun varsa bunu çözmek için adım atmayacak mısın? Projeni söyler misin, nasıl çözeceğini bana bir anlatır mısın? Ortada proje falan yok tabi hak getire ne gezer proje? Varsa yoksa psikolojik birşey. Korkunun sebebi başka. Korkuyu yayacaklar ki kaos olsun, kaos oluşacak ki kriz çıksın, kriz çıkacak ki birilerini davet etsinler. Taktik bu. Ben buna 3K 1D diyorum. Önce korku sal, sonra kaos çıkar işte geçen yapmaya çalıştıkları şey oydu. Gittiler sağda solda isyan çıksın ayaklanın bilmem ne. Niye bunlar kaostan besleniyorlar da onun için. Statüko devam edecek ki rahat rahat oturdukları yerden kazansınlar. Yok öyle şey artık bunlar bitti. Artık çalışan kazanacak." diye konuştu.

SEZER'İ DE ELEŞTİRDİ

Anayasa konusunda da açıklamalarda bulunan Gedikli, 10'uncu Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer'i de sert bir dille eleştirerek göndermelerde bulundu. Gedikli, "Bizim Aayasadan anladığımız ile bizim Anayasa Profesörünün anladığı bambaşka birşeymiş meğerse. Nasıl bir anayasa profesörüyse. Anayasa dediğin toplumsal sözleşmedir. Bunlar anayasadan başka şey anlıyorlar, bunlar anayasayı kullanan bir takım insanlar. Anayasa'ya böyle bakıyorlar, Anayasa kitabını açıyorlar, bunun neresinden nasıl kriz çıkarırız? Eğer içinden kriz çıkmıyorsa böyle fırlatarak kriz çıkarıyorlar. Atıyor böyle kriz çıkıyor, fırlattı mı kriz çıkıyor. 2001 Şubatında böyle kriz çıktı değil mi?. Anayasadan kriz çıkarttılar. Ne yaptılar hatırlıyor musunuz? Anayasaya baktı baktı dedi ki 'Bu anayasa 367 gerektiriyor, Cumhurbaşkanı seçmeye 367 lazım. Ya daha öncekilerde öyle birşey yoktu. Olsun bu sefer böyle.' Anayasa yorumuna bakın, anayasa profesörünün yaptığına bakın." dedi.

Kaynak: DHA

12 Şubat 2011 Cumartesi 14:04

Politika, Güncel