Midder Basın Sözcüsü Erman Açıklaması

15 Temmuz Milli İdare ve Demokrasi Derneği (MİDDER) Elazığ Şubesi, ülkede yaşanan siyasi gelişmelere ilişkin basın açıklaması yaptı.

15 Temmuz Milli İdare ve Demokrasi Derneği (MİDDER) Elazığ Şubesi, ülkede yaşanan siyasi gelişmelere ilişkin basın açıklaması yaptı.

MİDDER Basın Sözcüsü Yasin Erman, dernek binasında yaptığı açıklamada, son zamanlarda bazı şer odaklarının ve kendilerini demokrasinin ve medeniyetin beşiği olarak nitelendiren batılı ülkelerin, ülkeye ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a yönelik algı operasyonlarının farkında olduklarını belirtti.
Bunun en yakın örneklerinden birinin NATO tatbikatındaki skandal olduğunu aktaran Erman, şunları söyledi:
"Gezi olaylarıyla iki ağacı bahane ederek ülkemizi yangın yerine çeviren,ardından 17/25 yargı darbesini deneyen, sonrasında MİT tırlarına operasyon yapan, Güneydoğu illerimizde çukur hendek savaşı başlatıp Kobani olaylarını tetikleyen ve son olarak var güçleriyle 15 Temmuz hain darbe ve işgal girişimine kalkışan bu hain güruh, hız kesmeden ülkemize ve Cumhurbaşkanımıza karşı saldırılarına ve operasyonlarına içerideki işbirlikçileriyle devam ediyor."
Erman, içteki ve dıştaki şer odakları ile vatan hainlerinin tüm oyunlarının milletin ferasetiyle her defasında boşa çıktığını ve amaçlarına ulaşamadıklarını dile getirdi.

Kaynak: AA

06 Aralık 2017 Çarşamba 18:25

Recep Tayyip Erdoğan, Elazığ, Politika, Güncel