Miley Cyrus, Trump'ı Dalgaya Alan Bakanın Fotoğrafıyla Ülkesine Seslendi

Trump'ın 'kürtaj' kararnamesini tiye alan İsveçli Bakanın sosyal medyada yayılan fotoğrafını paylaşan Amerikalı şarkıcı Miley Cyrus, ülkesine 'ders alın' mesajı verdi.

Twitter'da yayınladığı fotoğrafla Donald Trumpı'ı tiye alan İsveç Başbakan Yardımcısı ve İklim Bakanı İsabella Lövin'in fotoğrafı sosyal medyada hızla yayılırken, dünya basının da ilgi odağı oldu. Son olarak da Amerikalı yıldız şarkıcı Miley Cyrus, İsveçli bakanın fotoğrafını Instagram hesabında paylaştı. 60 milyon takipçisi olan Miley Cyrus'un paylaştığı bakanın fotoğrafı yarım milyon beğeni aldı.

KÜRTAJA DARBE VURAN YASAYI ERKEKLERLE İMZALADI

ABD'nin yeni başkanı Donald Trump, Barack Obama'dan görevi devraldıktan üç gün sonra kürtajı destekleyen uluslararası sivil toplum kuruluşlarının federal fonlarla finanse edilmesini yasaklayan bir kararname çıkartmıştı. İmza sırasında Trump'ın çevresinde hiçbir kadının olmaması tartışma yaratmıştı.

'ERKEKSİZ POZ' BİNLERCE BEĞENİ ALDI

İsveçli bakan Lovin ise, iklim değişikliği yasasını imzalarken sadece kadınlardan oluşan bir fotoğraf karesi paylaşarak Trump'a gönderme yaptı. Fotoğraf kısa sürede sosyal medyada yayılırken, dış basında yankı uyandırdı.

Bakanın imzaladığı yasa, iklim değişikliğinden sorumlu tutulan sera gazları salınımının azaltılmasını öngörüyor. Uzun vadeli hedefler içeren yasa, yeni hükümetler için de bağlayıcı olacağı söyleniyor. Sosyal medyada pek çok kullanıcı, Trump ve Lovin'i karşılaştırarak iki hükümet arasındaki farka dikkat çekti.

"DİKKATLİ BAK AMERİKA"

Amerikalı şarkıcı Miley Cyrus da bu karşılaştırmayı yapanlar arasındaydı. Lovin ve Trump'ın 'karaname' imzalarkenki fotoğraflarını alt alta koyan Cyrus, "Dikkatli bak Amerika. Çevre, eğitim, sağlık ve insan hakları..." yorumunu yazdı. Cyrus'un bu paylaşımı yarım milyona yakın beğeni aldı.

İşte o paylaşım:

Kaynak: DHA

05 Şubat 2017 Pazar 16:05

Twitter, İsveç, Miley Cyrus, Donald Trump, Magazin, Dünya
YORUMLAR