Milletvekili Basmacı'nın Acı Günü

CHP Denizli Milletvekili Melike Basmacı'nın kalp krizi sonucu hayatını kaybeden babası Mehmet Salih Basmacı (68), son yolculuğuna uğurlandı.

CHP Denizli Milletvekili Melike Basmacı'nın kalp krizi sonucu hayatını kaybeden babası Mehmet Salih Basmacı (68), son yolculuğuna uğurlandı.
Evinde dün kalp krizi geçiren ve kaldırıldığı hastanede yapılan müdahalelere rağmen kurtarılamayan Basmacı için CHP İl Başkanlığı'nda tören düzenlendi.
SHP'den milletvekili adayı olan ve CHP İl Başkanlığı yapan Basmacı için düzenlenen törende kızı Melike Basmacı, bir evlat için en onurlu ve en zor görevi yerine getirdiğini belirterek, şunları kaydetti:
"2011 yılında babama gittim, ön seçim var, milletvekili adayı olacak mısın, olmayacaksan ben olacağım dedim. 'Kızım ben olmayacağım ama milletvekilliği zordur. 'Tanıdığına tanımadığına, dövene de sövene de partilim deyip sahip çıkabilecek misin? Kızın evde hasta yatarken başkasının çocuğu için onun törenine katılabilecek misin? Sana üç şartım var. Birincisi asla yapamayacağın hiçbir şey için söz vermeyeceksin, yalancı demesinler, başarısız desinler, boşa ümit verme. İkincisi akçeli işlere girmeyeceksin, kimsenin parasında gözün olmayacak. Üçüncü şartım, ömür boyu partinden vazgeçmeyeceksin. Önüne ne koyarlarsa koysunlar sen CHP'li olarak öleceksin'. Sizler bana babamın emanetlerisiniz. Bu bayrak, bu rozet bana babamın emaneti. Sizler benim ailemsiniz, artık hepiniz benim babamsınız."
Emekli İnşaat Mühendisi Mehmet Salih Basmacı için ikindi vakti Ulucami'de tören düzenlendi. Cenaze namazı öncesi milletvekili Basmacı ve annesi Mehpare Basmacı, cami avlusunda taziyeleri kabul etti.
Törene Milletvekili Basmacı'nın ailesi, Denizli Vali Vekili Ali Cergibozan, CHP Genel Başkan Yardımcısı Bülent Tezcan, CHP TBMM Grup Başkan vekilleri Engin Altay ve Özgür Özel, Ankara milletvekilleri Murat Emir ve Necati Yılmaz, Aydın Milletvekili Hüseyin Yıldız, Denizli Milletvekili Kazım Arslan, İl Başkanı Teoman Sancar, belediye başkanları, siyasi parti temsilcileri ile vatandaşlar katıldı.
Basmacı, ikindi vakti kılınan namazın ardından Servergazi Mezarlığında toprağa verildi. Milletvekili Basmacı, cenaze namazına ön safta katıldı.
CHP Denizli Milletvekili Melike Basmacı'nın babası Mehmet Salih Basmacı, dün Çamlık Mahallesi'ndeki evinde kalp krizi geçirmiş, kaldırıldığı Servergazi Devlet Hastanesi'nde yapılan müdahalelere rağmen hayatın kaybetmişti.

Kaynak: AA

13 Eylül 2016 Salı 22:09

Servergazi, Mehmet Salih, Denizli, Melike Basmacı, Politika, Güncel