Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Yeni Askerlik Sistemi Hakkında Bilgi Verdi!

TBMM'nin açılışının 99. yıl dönümü ile 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla düzenlenen resepsiyonda yeni askerlik sistemiyle ilgili konuşan Hulusi Akar, 'Çok kısa bir süre kaldı, çalışmalarımız tamamlanmak üzere' dedi.

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, yeni askerlik sistemine ilişkin, "Çok kısa bir süre kaldı, çalışmalarımız tamamlanmak üzere" dedi.

"YENİ SİSTEM ÇOK OLUMLU KARŞILANDI"

Yeni askerlik sisteminin ne zaman yürürlüğe gireceğine yönelik soru üzerine cevap veren Hulusi Akar, "Çok kısa bir süre kaldı, çalışmalarımız tamamlanmak üzere. Gerekli süreci takip edeceğiz. Bekleyenler kadar biz de bunun bir an önce yasalaşmasından yanayız. Sayın Cumhurbaşkanımızın da direktifi böyle zaten, bir an önce çıkmasından yana. Yasa çıkarken de 'Şu eksikti, bu yanlıştı.' gibi birtakım problemlerle çıkmasın diye hem birtakım simülasyonlar hem de sayısal veriler üzerinden tartışmalar yapılıyor. Yeni sistem çok olumlu karşılandı. Gerçekten öngörülebilir, gençlerimizin şartlarına gayet uygun, onların eğitim öğrenim, çalışma hayatını dikkate alarak mali, sosyal, askeri konularla silahlı kuvvetlerimizin ihtiyacının karşılanması konularının hepsini bir araya getirmek için çalışmalar ayrıntılı şekilde yapıldı. Çok büyük ölçüde çalışmalarımız tamamlandı." ifadelerini kullandı.

Kaynak: AA

23 Nisan 2019 Salı 22:25

Fırat, Amerika Birleşik Devletleri, Hulusi Akar, Politika