Mobilyacılar, Dakik'e Hazırlanıyor

Doğu Anadolu Sanayici ve İşadamları Dernekleri Federasyonu (DASİDEF) Genel Sekreteri Halim Gökçe, Doğu Anadolu Kalkınma İş Köprüsü 3 'ün (DAKİK) içeriğini, Erzurumlu Girişimci İşadamları Derneği (ERGİAD) mobilya komitesi üyelerine anlattı.

Doğu Anadolu Sanayici ve İşadamları Dernekleri Federasyonu (DASİDEF) Genel Sekreteri Halim Gökçe, Doğu Anadolu Kalkınma İş Köprüsü 3 'ün (DAKİK) içeriğini, Erzurumlu Girişimci İşadamları Derneği (ERGİAD) mobilya komitesi üyelerine anlattı. Erzurum Polat Renaissance Hotel de 2-3 Ekim tarihlerinde gerçekleşecek olan DAKİK 3 programı için, yaklaşık 40 adet tanıtım standı ve 200 ikili iş görüşmesinin gerçekleştirilmesi bekleniyor.

DAKİK 3 programına; Rusya, Azerbaycan, Nahcivan, Ukrayna ve Gürcistan'dan 50 yabancı, Türkiye'den ise 150 yerli işadamı katılacak. Bu programa dileyen ürününü tanıtmak için stant açabilir, dileyen de sadece ikili görüşmelerde bulunabilir. Başvuruda bulunmak ve stant açmak isteyenler, dakik.dasidef.org internet sitesinden 'Stant Satın Alma Formu'nu doldurarak başvurabilir.

ERGİAD Dayanıklı Tüketim ve Mobilya Komitesi Yönetim Kurulu Üyesi Zeki Çatalkaya, "Erzurum'a gelecek olan işadamları heyetinin içerisinde bizim daha önce görüştüğümüz işadamları olacak. Bu insanlar gerçekten iş yapmak için buraya gelecek. Bu ülkelere olan coğrafi yakınlığımız ve bölge ile ilgili mevcut teşvik yasalarının olmasıyla avantajlıyız." dedi.

"TEŞHİS BELLİ TEDAVİ ZAMANI"

DASİDEF Genel Sekreteri Halim Gökçe, "Erzurum ve bölge halkının sorunları teşhis eden raporlar sürekli olarak hazırlanıyor. Fakat buna karşılık bir adım atılmıyor. Herkes rapor hazırlıyor ama faaliyete geçiren yok. Teşhis belli, tedavi zamanı" diyerek DAKİK'in önemini vurguladı.

ERGİAD Dayanıklı Tüketim ve Mobilya Komitesi üyeleri, DAKİK programının başlangıç için çok önemli olduğunu belirterek Erzurum'u tanıtmak ve yatırım teşviki için bulunmaz bir fırsat olarak değerlendirdi. ERGİAD Dayanıklı Tüketim ve Mobilya Komitesi Yönetim Kurulu Başkanı Ebubekir Aksu yaptığı açıklamada dernek olarak kente 'İpek Yolu Mobilya AVM' kurmak için çalışmalarının devam ettiğini belirterek son gelişmeler hakkında üyelere bilgi verdi.

Kaynak: CHA

29 Ağustos 2013 Perşembe 17:30

Azerbaycan, Rusya Federasyonu, Gökçe, Erzurum, Ekonomi