Msa - Tatilin Okulu (10-14 Yaş)

Dönem boyunca kalem tutan, yazı yazıp matematik yapan minik eller, bu defa Tatilin Okulu'nda bıçak tutmayı öğreniyor, mutfağı keşfediyor, yemek yapmanın keyifli dünyası ile tanışıyor.

Dönem boyunca kalem tutan, yazı yazıp matematik yapan minik eller, bu defa Tatilin Okulu'nda bıçak tutmayı öğreniyor, mutfağı keşfediyor, yemek yapmanın keyifli dünyası ile tanışıyor.
Okulların en keyiflisi yaz tatilinde açılıyor!
MSA'daki Tatilin Okulu'nda küçük gurmeler; önce mutfakta hijyen, güvenlik, sofra düzeni ve mutfak ekipmanı hakkında bilgi edinecekler. Daha sonra temel uygulamaları öğrenecek, dünyanın farklı bölgelerinden lezzetlerle tanışacak ve en sevdikleri yemekleri kendi elleriyle hazırlayacaklar.Tatilin Okulu'na katılan çocuklar, bundan böyle mutfakta söz sahibi olacak ve kendi kendine yetebilmeyi öğrenecekler.Siz de bu yaz tatilinde evinizin küçük şefine bu eşsiz deneyimi hediye ederek, ona hayatı boyunca hatırlayacağı harika bir mutfak deneyimi yaşatabilirsiniz.
1. gün
Mutfağa Giriş:
Mutfakta Güvenlik
Mutfakta Hijyen
Mutfak ekipmanları
Sofra düzeni
Bıçak seçme, kullanma ve kesim teknikleri
Ana soslar ve Pişirme Teknikleri
Yaz meyveli smoothie
Tavuklu Sezar Salata
Bu dersin sonunda çocuklar mutfakta güvenlik ve hijyen nedir, neden önemlidir, bıçak nasıl seçilir ve temel kesim teknikleri nelerdir gibi soruların cevaplarını bulacak;  temel pişirme teknikleri ile öğrenilen bilgilerle smoothie ve salata yapmayı öğrenecekler.
22 Ağustos Pazartesi  10.00-15.00
2. gün Dünyadan Mutfaklar
İtalya; El yapımı makarna
Meksika; Taco, salsa ve dipping
İngiltere;  Beef Wellington
Bu dersin sonunda çocuklar Dünya'dan mutfaklarla ilgili genel bilgi sahibi olacak; ayrıca İtalya, Meksika ve İngiltere mutfaklarının en çok tercih edilen yemeklerini ana hatları ve pişirme yöntemleriyle öğrenecekler.
23 Ağustos Salı 10.00-15.00
3. gün
Temel Pastacılık:
Vanilyalı Dondurma (Demo)
Profiterol
Şekersiz 3 çikolatalı fındıklı kurabiye
Orman Meyveli Popsicle
Bu dersin sonunda çocuklar; temel pastacılık tekniklerini ve aşamalarını, profiterol yapımının inceliklerini, dondurma ve şekersiz kurabiye yaparken nelere dikkat edilmesi gerektiğini öğrenecekler.
24 Ağustos Çarşamba  10.00-15.00
4. gün
Et & Balık & Tavuk:
Kuzu sırt (Demo) Thai usulü çipura
Tavuk schnitzel
Bu dersin sonunda çocuklar bu ürünleri en doğru şekilde nasıl işleyeceklerini, hangi teknikleri uygulamaları gerektiğini ve doğru pişirme yöntemlerini öğrenecekler.
25 Ağustos Perşembe  10.00-15.00
20 Ağustos 2016 Cumartesi 22:01

İngiltere, Meksika, İtalya, Kültür Sanat