Muğla'da Kazayla Vurulduğu İddia Edilen Erin Şehit Olması

Muğla'nın Milas ilçesinde nöbet değişimi sırasında kazayla vurulduğu iddia edilen ve kaldırıldığı hastanede şehit olan jandarma er Ömer Özavcı'nın (20), Kocaeli'nin Dilovası ilçesinde yaşayan ailesine acı haber ulaştı.

Muğla'nın Milas ilçesinde nöbet değişimi sırasında kazayla vurulduğu iddia edilen ve kaldırıldığı hastanede şehit olan jandarma er Ömer Özavcı'nın (20), Kocaeli'nin Dilovası ilçesinde yaşayan ailesine acı haber ulaştı.
Orhangazi Mahallesi Karabey Caddesi'nde yaşayan Anne Hatun Özavcı'ya acı haber, Kaymakam Mustafa Asım Alkan ve askeri yetkililer tarafından verildi.
Haberi aldıktan sonra fenalaşan Hatun Özavcı'ya ilk müdahale, 112 Acil Servis ekiplerince yapıldı.
Bu arada Kırgızistan'da çalışan baba Mustafa Özavcı'nın cenazeye katılmak üzere yola çıktığı öğrenildi.
Türk bayrağı asılan şehidin evine, vatandaşlar da taziye ziyaretinde bulundu.
TBMM Kadın Erkek Fırsat Eşitliği Komisyonu Başkanı ve AK Parti Kocaeli Milletvekili Radiye Sezer Katırcıoğlu, AK Parti Kocaeli Milletvekili Cemil Yaman ve Dilovası Belediye Başkanı Ali Toltar da şehidin evine gelerek aileye başsağlığı diledi.
"Keşke sabaha kadar görüşseydim"
Şehidin amcasının oğlu Mehmet Özavcı, AA muhabirine yaptığı açıklamada, acı haberin ulaşmasının ardından insanların acılarını paylaşmak için evlerine geldiğini söyledi.
Üzgün olduklarını ifade eden Özavcı, "Annesi dün akşam 02.00'a kadar görüşmüş. Annesi dövünüyor, 'Keşke sabaha kadar görüşseydim.' diyor. Onun için insan duygularını anlatamıyor. Ateş düştüğü yeri yakar, şu an o an. Vatan sağolsun, Allah geride kalmışlara sabır versin. Allah diğer askerlere sağlıklı, sıhhatli şekilde vatanlarına, annelerine, babalarına, yuvalarına dönmeyi nasip etsin." diye konuştu.
Kırgızistan'da bulunan babasına da acı haberin verildiğini dile getiren Özavcı, kendisinin cenazeye gelmek için yola çıktığını kaydetti.
Özavcı, herkesin üzgün olduğunu aktararak, "Mutlu tarafı şu; bir şehidimiz var. Ona seviniyoruz. Şehitlik, Allah katında da yücedir, insanlar katında da. İnsanlar bunu bilerek burada toplandılar. Allah kimseye bu acıyı yaşatmasın." dedi.
27 Kasım 2017 Pazartesi 15:58

Milas, Dilovası, Kocaeli, Muğla, Politika, Güncel