Muğla Datça'da Fuhuş Operasyonu

Datça'da fuhuş operasyonuMUĞLA'nın Datça İlçesi'nde, polis tarafından düzenlenen iki ayrı fuhuş operasyonunda, 3'ü para karşılığı kadınlarla birlikte olduğu belirlenen 8 kişi gözaltına alındı.

Datça'da fuhuş operasyonu

MUĞLA'nın Datça İlçesi'nde, Polis tarafından düzenlenen iki ayrı fuhuş operasyonunda, 3'ü para karşılığı kadınlarla birlikte olduğu belirlenen 8 kişi gözaltına alındı. Adliyeye sevk edilen şüphelilerden fuhuşa aracılık edilen 2'si adli kontrol şartıyla, fuhuş yapan kadınlardan Türk vatandaşlığına geçtiği belirlenen biri savcılıkta ifadesine ardından serbest bırakılırken, diğer iki kadın ise sınır dışı edildi. kadınlarla para karşılığı birlikte olan üç erkek ise polisteki ifadelerinin ardından salıverildi.

Fuhuş yapıldığı ihbarı üzerine harekete geçen Datça İlçe Emniyet müdürlüğü ekipleri, geçen 13 Aralık'ta, iki ayrı operasyona birden düzenledi.

İskele Mahallesi'nde fuhuş yaptıklarından şüphe edilen Özbekistan uyruklu 31 yaşındaki Naıma S. ve Kırgızistan uyruklu Burulkan İ.'yi ( 32) polis takibe aldı. Yanlarında Hüseyin A. ( 28) ile birlikte, randevu yerine gelen kadınlar, iki erkek müşteri ile girdikleri evden yarım saat sonra birlikte çıkarlarken, polis tarafından gözaltına alındı. Polis, operasyon kapsamında ilgili bir kişinin ise arandığı bildirdi. Gözaltına alınarak adliyeye sek edilen şüphelilerden Hüseyin A., adli kontrol şartı ile serbest bırakılırken, Özbekistan ve Kırgızistan uyruklu iki hayat kadını sınır dışı edildi.

İkinci operasyonda ise, Moldova asılıl Türk vatandaşı 33 yaşındaki Diana Ş., polis tarafından takibe alındı. Polisin takibinden haberi olmayan, Diana Ş, fuhşa aracılık yaptığı iddia edilen Fatmaana B.'nin (41) evinden erkek müşterisi ile birlikte çıkarken gözaltına alındı. Polis, fuhuşa aracılık ettiği ileri sürülen Fatmaana B.'yi de gözaltına aldı. Adliyeye sevk edilen şüphelilerden Fatmaana B. adli kontrol şartıyla ile fuhuş yaptığı ileri sürülen Diana Ş. ise savcılıktaki ifadesinin ardından serbest bırakıldı. Her iki operasyonda kadınlarla para karşılığı birlikte olan üç erkek ise polisteki ifadelerinin ardındarn salıverildi.

Kaynak: DHA

15 Aralık 2016 Perşembe 21:03

Kırgızistan, Özbekistan, Datça, Politika, Güncel