Muğla İstihdam ve Mesleki Eğitim Kurulu Toplandı

Muğla İstihdam ve Mesleki Eğitim Kurulu, Muğla Vali Yardımcısı Sebahattin Kapucu başkanlığında toplandı.

Muğla İstihdam ve Mesleki Eğitim Kurulu, 2014 yılı Nisan ayı toplantısı, Muğla Vali Yardımcısı Sebahattin Kapucu başkanlığında yapıldı.

Valilik 75. Yıl Salonu'ndaki toplantıya, Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Hüseyin Daşgın, Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürü İlyas Sarıyerli ve diğer üyeler katıldı.

Kapucu, toplantının açılışında yaptığı konuşmada, kurumların birbiriyle irtibat halinde olması gerektiğini belirterek, yürütülen çalışmaların kurumlara detaylı şekilde sunulması gerektiğini söyledi.

Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürü İlyas Sarıyerli ise Muğla'da faaliyet gösteren sektörler arasında mermerciliğin önemli olduğunu bildirdi. Sarıyerli, şöyle konuştu:

"Fakat ilimizde bu sektörde çalışmak isteyen kişi sayısı fazla değil. Bunun nedeni vatandaşlarımızın turizm sektörüne yönelmesi. Turizm sektöründe çalışan vatandaşlarımız sezonunun bitmesiyle işsiz kalmakta. Bu da işsizlik sigortası ödemesinin artmasına neden olmaktadır. 2013 yılında 4 bin 989 kişiye 17 milyon lira işsizlik sigortası ödendi."

Kurulun 2014 yılında yapacağı çalışmalar hakkında da bilgi veren Sarıyerli, mesleki teknik geziler yaparak meslek liselerinde okuyan öğrencilerin vizyon sahibi olmalarını, kendilerine hedefler koymalarını sağlamayı hedeflediklerini bildirdi. Sarıyerli. "İl Milli Eğitim Müdürlüğümüz ile yaptığımız eğitim planlarımızı da en iyi şekilde uygulamak istiyoruz" diye konuştu.

Toplantıda 2013 yılında İl İstihdam ve Mesleki Eğitim Kurulunun yaptığı çalışmalar da değerlendirildi. - Muğla

Kaynak: AA

25 Nisan 2014 Cuma 16:09

Sebahattin Kapucu, Muğla, Yerel