Muharrem İnce'den Tuncay Özkan'a: Kararımı Açıklamak Sana mı Düştü

CHP'nin İzmir Milletvekili Tuncay Özkan'ın 'Muharrem İnce Kılıçdaroğlu ile görüştü, aday olmayacak' açıklamasına, İnce sert cevap verdi: Kararımı açıklamak sana mı düştü!

Habertürk TV'de yayınlanan ve Kübra Par'ın sunduğu "Açık ve Net" programına konuk olan Tuncay Özkan, Muharrem İnce'nin CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'yla görüştüğünü belirterek Genel Başkanlığa aday olmayacağını söyledi. Muharrem İnce de Özkan'a Twitter hesabından cevap verdi.

"KARARIMI AÇIKLAMAK TUNCAY ÖZKAN'A MI DÜŞER"

İnce, açıklamasında şu ifadeleri kullandı: Henüz Kurultay süreci devam ederken, illerimizin büyük çoğunluğunda İl kongrelerimiz yapılmamış ve kurultay delegelerimiz seçilmemişken benim kararımı açıklamak Tuncay Özkan'a mı düşer? Kendisi benim basın sözcüm değildir.

Tuncay Özkan ÖZÜR DİLEDİ

Özkan ise Twitter hesabından yaptığı açıklamada, "Kübra Par'a açıklamalarım yanlış anlaşılmış. @vekilince nin basın danışmanı veya sözcüsü değilim. Onun adına açıklama yapmadım. Haddim değil.Sadece daha önce basına yasıyan sözlerini tekrarladım.Adaylık kendi takdiridir. Yanlış anlaşılan sözlerimden dolayı özür dilerim" ifadeleriyle yanlış anlaşıldığını belirtti.

15 Aralık 2017 Cuma 00:57

Cumhuriyet Halk Partisi, Kemal Kılıçdaroğlu, Muharrem İnce, Tuncay Özkan, Politika, Güncel