Skorer

Mustafa Cengiz: "Galatasaraylıların Düşleri Bir Gün Gerçek Olacak"

Galatasaray Kulübü Başkanı Mustafa Cengiz, sarı-kırmızılı kulübün menfaati için her türlü eylemde bulunacaklarını söyledi.

Cengiz, Galatasaray Dergisi'nin 176. sayısındaki yazısında, "Seçilerek  göreve gelmiş ve önemli misyonlarla donatılmış insanların görevlerinden bir  tanesi yapılanları anlatma sorumluluğudur. İçinde bulunduğumuz toplum için size  inananlar için yapılanları anlatmak, ortaya koymak, menfi ya da müspet, durumu  tüm netliği ile açıklamak bu camiaya karşı en büyük görevimizdir." ifadelerini  kullandı.
Göreve geldikleri süre içinde katettikleri yolu yıllık olağan genel  kurul toplantısında anlatma fırsatı bulduklarını dile getiren başkan Mustafa  Cengiz şunları söyledi:
"Galatasaray Spor Kulübü'nün yönetimini devralmamızın ardından  yaklaşık 2,5 ay gibi bir süreyi geride bıraktık ve bu anlamda yıllık olağan genel  kurul toplantımızda genel kurul üyelerine, taraftarlarımıza ve tüm kamuoyuna mali  ve idari anlamda kat ettiğimiz yolu anlatma fırsatı bulduk. Açıkçası  Galatasaray'ın hakkını, hukuki çerçeve içinde sonuna kadar savunmak,  Galatasaray'ın menfaati için başka bir kurum ya da kişinin özgürlük sınırını  ihlal etmeden dürüstçe her türlü söylem ve eylemde bulunmak bizim görevimiz ve  bunu sonuna kadar yapıyoruz, yapmaya da devam edeceğiz. Dostoyevski'nin Suç ve  Ceza romanında çok anlamlı bir diyalog vardır, "Namuslu olmak bizi diğer  insanlardan üstün yapan bir nitelik değildir, övünme hakkını vermez, zaten herkes  yaşadığı sürece namuslu olmak zorundadır." İşte bu şiarla hareket ettiğimizin  bilinmesi şahsım ve Galatasaray başkanlık makamı için son derece önemlidir."
  
    - "Galatasaray bizim kaderimiz"
  
    Galatasaraylılığın bir kader olduğunun altını çizen Cengiz,  "Galatasaray bizim kaderimiz, nerede olursak olalım Galatasaray'la  karşılaşacaktık. Kaderimizdi, çıkmaz sokakta olsak dahi karşımıza çıkardı. Şunun  çok net şekilde farkındayım ve tüm Galatasaraylılar da olmalı…Galatasaraylıların  düşleri bir gün gerçek olacak, geçmişte olduğu gibi. Bu toprakların çıkardığı  büyük değer Yaşar Kemal'in de dediği gibi 'İnsan düşleri öldüğü gün, ölür.' Biz  bu düşleri yaşatarak, çok yakın zamanda gerçek olacağı bilinci ile mücadele  etmeye devam edeceğiz ve sonuna kadar çalışıp, başaracağız." ifadelerini  kullandı.

Kaynak: Skorer
12 Nisan 2018 Perşembe 12:25
YORUMLAR

Son Dakika