Mustafa cengiz: lemina'nın savaşçı karakteri galatasaray'a yakışacak

Mario Lemina transferi sonrasında kulüp televizyonuna açıklamalarda bulunan Galatasaray Başkanı Mustafa Cengiz, 'Az zamanda çok işler yapmaya çalıştık ve umarım başarılı olduk.

Mario Lemina transferi sonrasında kulüp televizyonuna açıklamalarda bulunan Galatasaray Başkanı Mustafa Cengiz, "Az zamanda çok işler yapmaya çalıştık ve umarım başarılı olduk. Özellikle Fatih Terim Hocamız liderliğinde vereceğimiz ve geçen sezonlara göre çok daha zorlu geçecek gibi gözüken yarışta şampiyon titrimizi korumayı diliyoruz. Bunun için teknik heyetimizin çok geniş bir kadroya ihtiyacı var" dedi.
Yarıştıkları bütün kupaların kendileri için önemli olduğuna vurgu yapan Mustafa Cengiz, "Hem Şampiyonlar Ligi'nde hem Süper Lig'de hem de Türkiye Kupası'nda. Üçü de bizim için çok değerli. Diğer bütün takımlarla şampiyonluk için bir savaş, bir mücadele vereceğiz. Galatasaray dünya çapında bir takım, bir dünya devi. Lemina ve getirdiğimiz diğer tüm oyuncuları Finansal Fair-Play'in izin verdiği ölçülerde, yani optimum noktalarda bir araya getirmeye çalıştık. Neredeyse reenkarnasyon gibi bir kabuk değiştirdik. Buna da mecburuz, kendimizi yenilemek de zorundayız, çağa uymazsak geride kalırız" ifadelerini kullandı.
"LEMINA'NIN SAVAŞÇI KARAKTERİ GALATASARAY'A YAKIŞACAK"
Mario Lemina'nın Galatasaray'a katıldığı için mutlu olduklarını söyleyen Cengiz, "Bu bir yarış. Süper Lig çok saygın bir lig, öncelikle lig, sonra da dünyanın tepesine çıkma konusunda en önemli yarış olan Şampiyonlar Ligi'nde Lemina gibi değerli oyuncuların bizimle olması bizi çok mutlu ediyor. Transferlerimiz bizi seçerken, ki rakiplerimiz lütfen alınmasın, maddiyattan değil öncelikle bizi, Galatasaray adını seçtiler. Bizim yürüyüşümüze ve bulunduğumuz kulvarlara saygı duydukları için geldiler. Bu sadece Lemina'da değil tüm transferlerimizde de biz buna şahitlik ettik. Zaten ödediğimiz ücretlerde ve bonservis durumlarından bu anlaşılabilir. Kendisine tekrar hoş geldin diyor, başarılar diliyorum. Onun savaşçı karakteri ve fair-play ruhuna uygun duruşu Galatasaray'a yakışacak" diye konuştu.Kaynak: DHA

02 Eylül 2019 Pazartesi 22:59

Mustafa Cengiz, Galatasaray, Savaşçı, Spor, Son Dakika
YORUMLAR

Son Dakika

Son Dakika Haberleri