Mustafa Koç, Ölümünün Yıl Dönümünde Mezarı Başında Anıldı

Koç ailesinin 3'üncü kuşak üyesi ve iş dünyasının önde gelen isimlerinden Koç Holding Yönetim Kurulu Başkanı merhum Mustafa Koç, vefatının birinci yıl dönümünde mezarı başında anıldı.

Geçen yıl geçirdiği kalp krizi sonucu 55 yaşında yaşamını yitiren ünlü iş adamı Mustafa Koç, ölüm yıl dönümünde Zincirlikuyu Mezarlığı'ndaki kabri başında düzenlenen törenle anıldı.

"BİZLERİN GÜNEŞİ OLMAYA DEVAM EDİYOR"

Törende konuşan Koç Holding Üst Yöneticisi (CEO) Levent Çakıroğlu, Mustafa Koç'un yokluğunu her geçen gün daha fazla hissettiklerini belirterek, "Aramızdan ayrılışıyla içimizde bıraktığı derin boşluğu her geçen gün daha fazla hissediyoruz. Üzüntümüz ve özlemimiz çok büyük." dedi.


Aradan geçen bir yılda Mustafa Koç'un düşüncelerinin, vizyonunun ve hayatlarına kattığı değerlerin kendilerini yalnız bırakmadığını dile getiren Çakıroğlu, "Yaptıkları ve söyledikleriyle bizlerin güneşi olmaya, bizleri aydınlatmaya ve ısıtmaya devam ediyor. Eminim ki yaptıklarımızla, topluluğumuzun başarılarıyla, toplumsal hayata katkılarımızla mutlu olur, gururlanırdı. Bizler Mustafa beyin de hayallerini gerçekleştirmek üzere emin adımlarla geleceğe yürüyoruz. Bu yolda kendisinin manevi varlığını daima yanımızda hissediyoruz. Kendisini rahmet ve özlemle anıyorum." diye konuştu.

MEZARI BAŞINDA DUA OKUNDU

Çakıroğlu'nun konuşması sonrası Kur'an-ı Kerim okundu ve dualar edildi. Tören sonrası ziyaretçiler ayrılırken, Koç Holding Şeref Başkanı Rahmi M.Koç hayatını kaybeden diğer aile üyeleri için de dua etti. Koç'un kabrine, üzerinde annesi, eşi ve kızlarının isimlerinin yazılı olduğu çiçeklerin konulduğu görüldü.

AİLE VE YÖNETİMDEN PEK ÇOK KİŞİ KATILDI

Törene Rahmi Koç ve Levent Çakıroğlu'nun yanısıra Koç Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ömer Koç, Koç Holding Üst Yöneticisi (CEO) Levent Çakıroğlu, Koç Holding Yönetim Kurulu Başkan Vekili Ali Koç, Mustafa Koç'un eşi Caroline Koç, annesi Çiğdem Simavi, kızları Esra ve Aylin Koç, halası Koç Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Semahat Arsel, Galatasaray Eğitim Vakfı Başkanı İnan Kıraç da katıldı.
1907 ÜNİFEB (Üniversiteli Fenerbahçeliler Birliği) üyesi bir grup da töreni takip ederken, bazı vatandaşların Koç'un kabrinin yakınında dua ettiği görüldü.

YOĞUN GÜVENLİK ÖNLEMLERİ ALINDI

Özel Harekat polisinin mezarlık çevresinde yoğun güvenlik önlemi aldığı törene katılanlar ince aramadan geçirilerek tören alanına alındı.

Kaynak: AA

21 Ocak 2017 Cumartesi 11:57

Caroline Koç, Zincirlikuyu, Koç Holding, Magazin, Güncel
YORUMLAR