Nabra Hassanen'in Katiline Deli Raporu Alınmaya Çalışılıyor

ABD’de Nabra Hassanen’i öldürmekle yargılanan katil zanlısı Darwin Martinez Torres avukatları, mahkemede müvekkillerinin zihinsel özürlü olduğunu iddia etti.

ABD'de Nabra Hassanen'i öldürmekle yargılanan katil zanlısı Darwin Martinez Torres avukatları, mahkemede müvekkillerinin zihinsel özürlü olduğunu iddia etti.
ABD'nin, Kuzey Virginia eyaletinde geçen yıl bir Müslüman genç kız olan Nabra Hassanen'i öldürdüğü suçuyla yargılanan 23 yaşındaki Katil zanlısı Darwin Martinez Torres'in avukatlarının mahkemeden, Torres'in zihinsel problemlerinin olup olmadığının değerlendirmesi için bir uzman heyet tayin edilmesini istedikleri öğrenildi. Zanlının avukatları ölüm cezasıyla yargılanan Torres'in zayıf bir hafızası olduğunu ve okuma yazma bilmediğini öne sürerek, bir nöropiskoloğun müvekkilleri hakkında hazırladığı raporu delil olarak sundu.
Katil zanlısı Darwin Martinez Torres, 17 yaşındaki Nabra Hassanen'i 2017 yılında öldürüp ve tecavüz etmekle suçlanıyor. Nabra Hassanen, Kuzey Virginia eyaletinde Ramazan ayında camiye iftara giderken bir saldırıda öldürülmüştü.
Öte yandan, Nabra Hassanen davasının bir sonraki Mahkemesi'nin ise Kasım ayında görüleceği açıklandı. - WASHINGTON

Kaynak: İHA

20 Mayıs 2018 Pazar 23:49

Virginia, Amerika Birleşik Devletleri, Darwin, 3. Sayfa
YORUMLAR