Uyuşturucu Operasyonu Yapılan Evde Yakalanan Çete Liderinin Eski Polis Memuru Olduğu Ortaya Çıktı

İstanbul Fatih'te narkotik operasyonu düzenlenen evde çok sayıda uyuşturucu madde ele geçirildi. 3 aylık takip sonucu baskın yapılan evde, çete lideri olduğu belirtilen eski bir polis memuru da gözaltına alındı.

Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü'ne bağlı polis ekipleri, İstanbul Fatih'te yaklaşık üç ay boyunca teknik ve fiziki takibe alınan bir eve operasyon düzenledi. Satışa hazır çok sayıda uyuşturucu maddenin ele geçirildiği evde, meslekten ihraç edildiği öğrenilen ve çete lideri olduğu belirtilen eski bir polis memuru da gözaltına alındı.

3 AYLIK TAKİP SONRASI EVE UYUŞTURUCU OPERASYONU YAPILDI

İstanbul Emniyet Müdürlüğü Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü'ne bağlı polis ekipleri, gelen bir ihbar sonrası, Tekirdağ'dan İstanbul'a uyuşturucu madde getirildiğini tespit etti. Polis ekipleri, önce, uyuşturucunun bulunduğu evi teknik ve fiziki takibe aldı. Yaklaşık üç ay süren takibin ardından, Fatih'te Seyyid Ömer Mahallesi'nde bulunan eve, gece saatlerinde Özel Harekat polislerinin de desteğiyle operasyon düzenlendi.

POLİS EKİPLERİ UYUŞTURUCULARIN ATILDIĞI SOKAKTA ARAMA YAPTI

Polis ekiplerinin geldiğini gören şüpheliler, evde bulundurdukları uyuşturucu maddenin bir kısmını tuvalete atarken, diğer bir kısmını da pencereden arka sokağa attı. Polis ekipleri, hassas burunlu ve eğitimli 'Ceviz' isimli narkotik polis köpeğiyle evde ve uyuşturucunun atıldığı sokakta arama yaptı.

METAMFETAMİN, EXTACY HAP VE NAKİT PARA ELE GEÇİRİLDİ

Polis köpeği, hem evdeki hem de sokağa atılan uyuşturucu maddeleri buldu. Yapılan detaylı aramalar sonucunda, satışa hazır metamfetamin isimli uyuşturucu maddenin yanı sıra bir miktar extacy hap ve nakit para ele geçirdi.

ÇETE LİDERİ, MESLEKTEN İHRAÇ EDİLEN POLİS ÇIKTI

Narkotik polisleri, operasyon sonucunda evde bulunan 4'ü kadın toplam 14 kişiyi gözaltına aldı. Gözaltına alınanların arasında polis memurluğundan ihraç edilen ve çete lideri olduğu belirlenen İ.D. isimli bir kişinin de olduğu öğrenildi. İ.D'nin 20 ayrı suçtan da kaydının bulunduğu belirtildi.

25 KİŞİ GÖZALTINA ALINDI

Narkotik polis ekipleri, ilk operasyondan elde edilen bilgilerin de ışığında operasyonlarına gece boyunca devam etti. İstanbul'da belirlenen diğer adreslere de baskın yapan polis ekipleri, tüm operasyonlar sonunda aralarında kadınların da bulunduğu toplam 25 kişiyi gözaltına aldı.

ŞÜPHELİLER İSTANBUL EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜNE GÖTÜRÜLDÜ

Gözaltına alınan şüpheliler, Haseki Eğitim ve Araştırma Hastanesine getirilerek sağlık kontrolünden geçirildi. Şüpheliler, sorgulanmak üzere İstanbul Emniyet Müdürlüğüne götürüldü.

Uyuşturucu Operasyonu Yapılan Evde Yakalanan Çete Liderinin Eski Polis Memuru Olduğu Ortaya Çıktı - Son Dakika

Kaynak: DHA

11 Ocak 2019 Cuma 06:39

Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü, Narkotik, Polis, 3. Sayfa, Güncel
YORUMLAR