BBC

Vali Kız Kardeşini 'Mutluluk ve Çiftlerin Memnuniyeti Bakanı' Yaptı

Nijerya'nın Imo Eyaleti Valisi, Mutluluk ve Çiftlerin Memnuniyetinden Sorumlu Bakanlık kurup, kız kardeşini de bu makamın başına getirdi.

Nijerya'nın Imo Eyaleti Valisi Rochas Okorocha, kız kardeşini, Mutluluk ve Çiflerin Memnuniyetinden Sorumlu Bakan olarak atadı. Vali Okorocha yeni oluşturduğu makamı, diğer 27 bakanla birlikte yapılan yemin töreninde açıkladı.

İLK VUKUATI DEĞİL

Okorocha'nın kız kardeşi Ogechi Ololo'nun yemin etmesinin ardından tam olarak ne iş yapacağı belli değil. Ololo daha önce kardeşinin özel kalem müdürlüğünü ve ailevi konularda özel danışmanlığını yapmıştı.
Bu, Okorocha'nın son dönemde aldığı ilk tartışmalı karar değil. Vali bu yıl başında da Nijerya'nın güneydoğusundaki eyaletle hiçbir bağı olmayan, Güney Afrika Cumhurbaşkanı Jacob Juma'nın heykelini yaptırmıştı.
Ancak Okorocha tüm bakanlarına yeni görevlerini ciddiye almaları ve "vizyonlarını" gerçekleştirmeleri için yerel makamlara yardımcı olmaları çağrısı yaptı. Nigeria Daily Post gazetesinin haberine göre vali "Hileli işlere ve hiçbir şekilde yolsuzluğa müsamaha göstermeyeceğiz. Miskinlik ve tembelliği de kabul etmeyeceğiz " dedi.

VENEZUELLA DA MUTLULUK BAKANLIĞI KURMUŞTU
2013'te de Venezuela'da Mutluluk Bakanlığı kurulmuştu. Kuruluşunu Cumhurbaşkanı Nicolas Maduro'nun duyurduğu "Yüksek Sosyal Mutluluk Bakanlığı" geçen yıl kanserden ölen Hugo Chavez'in başlattığı yoksullukla mücadele programlarını koordine etmekle görevlendirilmişti.

BBC
05 Aralık 2017 Salı 19:26
YORUMLAR (6)
  • KIZILCAHAMAMLI CİN ALİ KOCA REİS : gayet doğal bizde farklımı gemiciklerden sorumlu devlet bakanı bilal oğlan hjayali ihracattan götürülen milyon dolarları havale bakanı burakoğlan dünür kayınco hısım akraba anladınızmı anlayan anladı anlamayana osman zeytinyağlı girdi akkoyunlar hala uyuyormusunuz torunlarınız size FATİHA okumuyacaklar beddua edecekler hele şu suriyeliler 10 yıl sonra 50 milyon 20 sene sonra 100 milyon polsun görün bakalım nerteye gideceğiz Cevap Yaz 4 2 Yayından Kaldır Bitlis bitlis : Hadi kan kuş beyinli. Bu işler senlik değil 0 0 Yayından Kaldır Konya lı Ahmet : En büyük hırsız sizsiniz. Edepli ol biraz. 1 0 Yayından Kaldır