Nikahları Kıyılırken, Karikatürleri Çizildi

14 Şubat Sevgililer Günü’nde İstanbul Kadıköy’de dünya evine giren çiftlerin nikahları esnasında karikatürleri çizildi.

14 Şubat Sevgililer Günü'nde İstanbul Kadıköy'de dünya evine giren çiftlerin nikahları esnasında karikatürleri çizildi. Kadıköy Belediye Başkanı Aykurt Nuhoğlu'nun kıydığı nikahla, bu özel günde dünya evine giren çiftlere karikatürleri hediye edildi.
Sevgililer Günü olan 14 Şubat tarihini daha özel ve anlamlı kılmak isteyen 13 çift, dünya evine girdi. Aylar öncesinden Kadıköy Belediyesi Evlendirme Dairesi'nden gün alan 13 çift, 14 Şubat Sevgililer Günü'nde mutluluğa 'evet' dedi.
Çiftler, yeni bir hayata adım atmanın heyecanını yaşarken, Karikatürist Serdar Kıçıklar ise nikah esnasında çiftlerin karikatürlerini çizerek, anı ölümsüzleştirdi. Yeni evlenen çiftlere nikahları esnasında çizilen karikatürler günün anısına hediye edildi.
Başkan Nuhoğlu genç çiftlere mutluluklar diledi
Gençlerin nikahını kıyan Kadıköy Belediye Başkanı Aykurt Nuhoğlu, Atilla İlhan'ın "Ben Sana Mecburum" şiirinden mısralar okudu.
Genç çiftlere nasihatlerde bulunan Başkan Nuhoğlu, "Karikatürle, evliliğin, 14 Şubat'ın biraraya gelmesini düşündük. Kadıköy bir kültür sanat kenti. Ülkemizin bu sıkıntılı günlerden geçmesine rağmen iyi şeylerin pozitif etki oluşturacağını düşünüyoruz. Bütün evlenen çiftlere mutluluklar diliyoruz" dedi.
14 Şubat'ta dünya evine giren İsmail Cem Abalı, "Bizim için çok anlamlı ve güzel bir gün oldu. 3 yıldır bugünü bekliyorduk" derken, eşi Merve Abalı ise, "Şuan çok mutluyuz. 14 Şubat olması bizim için çok özel bir gün oldu gerçekten. Düğünümüz Ağustos'ta ama biz bu mutlu günde ayrıca bir nikah yapmak istedik" diye konuştu.
Genç çift kendilerine hediye edilen karikatürler için Kadıköy Belediyesine teşekkür etti. - İSTANBUL

Kaynak: İHA

14 Şubat 2018 Çarşamba 13:22

Kadıköy Belediyesi, Aykurt Nuhoğlu, İstanbul, 14 Şubat, Politika, Güncel