Notre Dame de Paris" Müzikali Ayakta Alkışlandı

Gilles Maheu'nun yönetmenliğini üstlendiği "Notre Dame de Paris" müzikali, İstanbullu sanatseverlerle buluştu.

Gilles Maheu'nun yönetmenliğini üstlendiği "Notre Dame de Paris" müzikali, İstanbullu sanatseverlerle buluştu.

Fransız şair, oyun ve roman yazarı Victor Hugo'nun unutulmaz aşk hikayesi Notre Dame'ın Kamburu'ndan uyarlanan eser, Zorlu Performans Sanatları Merkezi'nde (PSM) sahnelendi.

Paris'te 1998'de ilk kez izleyiciyle buluşan eser, 3 yıl önce yine Zorlu PSM'de İngilizce sergilenirken, bu kez ise orijinal dili olan Fransızca sunuldu.

Müzikleri Riccardo Cocciante tarafından bestelenen, sözleri Luc Plamondon tarafından yazılan müzikal, "ilk yılında en çok izleyiciye ulaşan müzikal" olarak Guinness Rekorlar Kitabına girdi.

Koreografisini Martino Müller'in yaptığı müzikalde "Esmeralda"yı Hiba Tawaji canlandırırken, "Quasimodo" Angelo Del Vecchio, "Gringoire" Richard Charest, "Frollo" Robert Marien, "Phoebus" Martin Giroux tarafından canlandırıldı.

Notre Dame de Paris'te yer alan "Vivre", "Belle" ve "Le Temps Des Cathedrales" adlı şarkılar da müzikseverlerden büyük ilgi gördü. 20 yılda 10 milyondan fazla DVD ve CD, 12 milyondan fazla bilet satışına ulaşan eser, bugüne kadar 7 farklı dilde 20 ülkede sahnelendi.

Çok sayıda ödülün sahibi olan müzikal, 25 Mart'a kadar Zorlu PSM'de 21 kez izleyiciyle buluşacak.

Kaynak: AA
09 Mart 2018 Cuma 23:48

Son Dakika