Etkinlik.io

Notre Dame Quasimodo Müzikali

Victor Hugo'nun ölümsüz eseri; "Notre Dame - Quasimodo Musical" 13 Mart'ta Hezar Dinari Kültür Merkezi'nde seyirci karşısına çıkıyor.

Victor Hugo'nun ölümsüz eseri; "Notre Dame - Quasimodo Musical" 13 Mart'ta Hezar Dinari Kültür Merkezi'nde seyirci karşısına çıkıyor.

Oyunun Konusu

Fransız İhtilali sonrası Fransa'nın karanlık günlerinden kesitler veren bir müzikal. Oyunda çirkin ve kambur Kilise zangocu Quasimodo ile Fransa'nın ruhani ve dini lideri Claude Frollo'nun, semtte yaşayan çingene Kızı Esmeralda'ya olan aşklarını, Zangoç ile Papaz'ın ruhlarında oluşan ikilemleri ve tepkileri romantik yaklaşımla ele alan bir müzikal.

Quasimodo; çirkinliğiyle alay eden halkın içine karışmaktan hiç hoşlanmayan, insanların söylediklerini bir alay veya lanet saymaya başlayan, insanlara duyduğu kin her gün büyüyen biridir. Bir gün Esmeralda ile tanışır ve ona aşık olur.

Oyun Dili: Türkçe 

Yazan: Victor Hugo

Uyarlayan: Vural Bingöl 

Yonetmen: Vural Bingöl

Dekor&Kostum: Andrea Primavera, Muhammet Topraktepe, Aygul Sonay Guntav 

Işık: Tugay Gormez

Oyuncular: Vural Bingol, Elif Arpacı, Andrea Primavera, Erhan Yaman, Ali Kemal Aydın, Tuna Baydar, Ayça Ergun, Irge Merve Ip, Nilufer Omurlu, Serhat Ozden, Murat Yasar Özdemir

Detaylar :

İl : Kütahya

İlce : Merkez

Mekan : Hezar Dinari Kültür Merkezi

Mekan Adresi : Zafer Meydanı, Kütahya Belediye Binası

Başlangıç Saati : 13.03.2017 19: 00: 00

Bitiş Saati : 13.03.2017 21: 00: 00

Kategori : Notre Dame Quasimodo Müzikali

Tür : Sahne Sanatları

Ücretlimi? : Hayır

Kaynak: Etkinlik.io
12 Mart 2017 Pazar 19:34

Son Dakika