Nusaybin'de '15 Temmuz ve Türkiye Gerçekleri' Konferansı

Nusaybin ilçesinde '15 Temmuz ve Türkiye Gerçekleri' konferansı düzenlendi.

Nusaybin ilçesinde "15 Temmuz ve Türkiye Gerçekleri" konferansı düzenlendi.
Mitanni Kültür Merkezinde düzenlenen konferans, saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başladı.
AK Parti Merkez Karar Yönetim Kurulu Üyesi Zeynep Alkış, konferansta yaptığı konuşmada, 15 Temmuz darbe girişiminin Gezi olaylarıyla başladığını ifade etti.
Gezi olaylarının Türkiye üzerinde oynanan oyunların en büyüğü olduğunu dile getiren Alkış, şunları söyledi:
"Gezi olayları tamamıyla Almanya ve İngiltere'nin tezgahladığı projelerden biriydi. Bir ağaç bahane edilerek gezi olayları yapıldı ve halk ikiye bölündü. Özellikle gençler kışkırtıldı. Bütün darbelere baktığımızda hep öğrenci hareketleri sebep gösterilerek çatışma hızlandırılmıştır. Bütün bunların düzenleyicisi hain FETÖ şebekesidir. İçimizdeki hain şebeke, her şekilde bu hükümetin, vatandaşların zarar görmesi için el birliğiyle çalışmışlardı."
Alkış, 15 Temmuz'un milletin darbeye direnişi açısından çok önemli bir milat olduğuna işaret ederek, şöyle devam etti:
"Çünkü geçmişte yaşadıkları darbeler o kadar canlarını acıttı ki, o kadar zarar bırakmıştı ki bu insanlar bir kez daha o suskunluğa müsaade etmediler. Menderes asıldığı zaman başlarını önlerine eğdiler, Erbakan Hoca hükumeti düşürüldüğü zaman başlarını önlerine eğdiler ama bu sefer 'yeter, söz milletin' dediler, sokağa döküldüler. Tabi, bu milletin sokağa dökülmesine vesile olan ve cesaretlendiren de önemli bir liderleri olmasıdır. Bir toplumun en önemli sorunu lidersiz olmasıdır. Bir toplumun lideri varsa o toplumun önü her zaman açıktır."
Konferans sonunda AK Parti Nusaybin İlçe Başkanı Mehmet Latif Özel, Zeynep Alkış'a konferansa katılımı dolayısıyla teşekkür plaketi verdi.
22 Ocak 2017 Pazar 22:09

AK Parti, Nusaybin, Türkiye, Politika, Güncel