"Helal mi? Değil mi?" tartışmaları sonrası Nutella Türkiye'den açıklama geldi: Ürünlerimiz helal sertifikalıdır

"Ürünleriniz helal mi?" sorusuna verdiği "Hayır helal değil" yanıtıyla tepki çeken ünlü çikolata markası Nutella'nın Türkiye ofisinden de konuya dair bir açıklama geldi. Açıklamada, "Türkiye'de satılan Nutella helal serfitikalıdır" denildi.

Ünlü çikolata markası Nutella, ABD'de Twitter'dan sorulan "Ürünleriniz helal mi" sorusuna resmi hesabı üzerinden "Hayır helal değil" yanıtını vermişti. Büyük tepki çeken firma, daha sonra hatalı tweet attığını söyleyerek özür dilemişti. Yaşanan gelişme üzerine Nutella Türkiye'den de konuya dair bir açıklama geldi.

"TÜRKİYE'DE SATILAN NUTELLA HELAL SERTİFİKALIDIR"

Şirketin Türkiye Ofisi'nden yapılan açıklamada, Türkiye'de satılan Nutella ürünlerinin Manisa'daki fabrikalarında Doğu Karadeniz fındıkları kullanılarak üretildiği belirtilerek "Dünya çapında satılan bütün Nutella ürünleri helal tüketime uygundur. Nutella üreten endüstriyel tesislerimizin yüzde 90'ından fazlası halihazırda ilgili organizasyon tarafından helal sertifikasına sahip ve geri kalan fabrikalar da sertifikalandırma sürecindedir. Türkiye'de satılan Nutella helal serfitikalıdır" denildi.

"Helal mi? Değil mi?" tartışmaları sonrası Nutella Türkiye'den açıklama geldi: Ürünlerimiz helal sertifikalıdır - Son Dakika Ekonomi
'Ürünleriniz helal mi?' sorusuna 'Hayır helal değil' diyen Nutella'dan özür geldi

'Ürünleriniz helal mi?' sorusuna 'Hayır helal değil' diyen Nutella'dan özür geldi

Kaynak: İHA
17 Eylül 2020 Perşembe 14:16
YORUMLAR (18)
Tüm yorumlar için tıklayınız

Son Dakika