NY Times: Trump, Dışişleri Bakanı Tillerson'ı Birkaç Hafta İçinde Görevden Alacak!

NY Times gazetesi, ABD Başkanı Trump'ın, birkaç hafta içinde Dışişleri Bakanı Tillerson'ı görevden alarak, yerine CIA Direktörü Pompeo'yu getireceğini öne sürdü.

ABD'li New York Times'ın haberine göre Beyaz Saray, "Dışişleri Bakanı Tillerson'ın CIA direktörü Pompeo ile birkaç hafta içinde değiştirileceği" açıkladı.

YERİNE KİMİN GELECEĞİ DE BELLİ

CIA Direktörü Pompeo'nun yerine ise Senatör Cotton'ın geleceği belirtildi.

Trump'A "MORON" DEMİŞTİ

Tillerson'ın geçtiğimiz ay, Pentagon'da Trump ve hükümet yetkililerinin katıldığı bir toplantının ardından meslektaşlarıyla gerçekleştirdiği özel görüşmede Trump'a "moron" dediği iddia edilmişti.

Tillerson, Trump için "moron" ifadesini kullandığı iddiasının sorulması üzerine, bu tür önemsiz şeylerle uğraşmayacağını, yönetimi bölmek için verilen bu çabanın parçası olmayacağını belirtmişti.

İSTİFA EDECEĞİ İDDİA EDİLMİŞTİ

Trump'la aynı dönem Kuzey Kore konusunda problemler de yaşayan Tillerson'ın istifa edeceği iddia edilmişti. Trump, Twitter'da yaptığı paylaşımda ABD Dışişleri Bakanı Rex Tillerson'un Kuzey Kore lideri ile görüşme çabasının "zaman kaybı" olduğunu söylemişti. Bu açıklamanın ardından, Tillerson'ın görevinden istifa edeceğine ilişkin haberler

Tillerson ise, "ABD Başkanı, beni hiçbir zaman Dışişleri Bakanlığı görevini sürdürmek konusunda ikna etmek zorunda kalmadı. Çünkü görevimden ayrılmayı hiç düşünmedim" dedi.

30 Kasım 2017 Perşembe 18:06

Beyaz Saray, New York Times, Amerika Birleşik Devletleri, Politika, Dünya, Güncel