Öğrenciler Bisikletlerine Kavuştu

Nevşehir Halk Sağlığı Müdürü Dr. Mahmut Aydın, Müdür Yardımcısı Dr. Hakan Öcal ve Dt. Levent Soysaldı, merkez İmam Hatip Lisesi'nde öğrencilere 30 adet bisiklet dağıttı.

Nevşehir Halk Sağlığı Müdürü Dr. Mahmut Aydın, Müdür Yardımcısı Dr. Hakan Öcal ve Dt. Levent Soysaldı, merkez İmam Hatip Lisesi'nde öğrencilere 30 adet bisiklet dağıttı. Bisikletlerine kavuşan öğrenciler okul içinde tur attı.
Sağlık Bakanlığı ve Milli Eğitim Bakanlığı işbirliğindeki protokol kapsamında, Nevşehir Halk Sağlığı Müdürlüğü tarafından Nevşehir merkez ve ilçelerinde 407 bisikletin dağıtılması hedefleniyor. İlk etapta, Halk Sağlığı Müdürü Dr. Mahmut Aydın, Müdür Yardımcısı Dr. Hakan Öcal ve Dt. Levent Soysaldı, Gülşehir ilçesinde Kaymakam Murat Ertekin'in de katıldığı törenle 30 öğrenciye bisikletlerini verdi.
Halk Sağlığı Müdür Yardımcısı Dr. Hakan Öcal, Sağlık Bakanlığı tarafından hazırlanan Sağlıklı Yaşamı Destekleme Projesi kapsamında ülke genelinde yaklaşık bir milyon bisikletin öğrencilere dağıtımının planlandığını belirtti. Halk Sağlığı Müdürlüğü olarak Nevşehir merkez ve ilçelerinde bisikletleri dağıtmaya devam ettiklerini ifade eden Öcal, "Bugün Gülşehir ve Ürgüp'te 30'ar öğrenciye bisikletlerini teslim edeceğiz. Sağlığı korumak ve geliştirmek için; hareketsiz yaşamı azaltıp fiziksel aktiviteleri artırmak gerekiyor. Bu nedenle çocuklar başta olmak üzere toplumun her kesiminin fiziksel aktivite düzeyinin artırılması çok önemlidir. Bakanlığımızın, belediyelerin her yaptığı 3 bin metre bisiklet yoluna karşılık bir bisiklet hediye etme gibi bir projesi de bulunuyor." diye konuştu.
Gülşehir Kaymakamı Murat Ertekin ise "Gülşehir halkı hareketli yaşamı seviyor. Burada bulunan parklardaki spor aletlerini kullanıyor, yürüyüş yapıyor." dedi.
Bisikletlerine kavuşan öğrenciler, tur atarak Sağlık Bakanlığı'na teşekkür etti. Halk Sağlığı Müdürü Dr. Mahmut Aydın, Müdür Yardımcısı Dr. Hakan Öcal ve Dt. Levent Soysaldı, Gülşehir'deki bisiklet dağıtım töreni sonrasında Ürgüp'e geçti. Burada da Ürgüp Kaymakamı Alper Balcı'nın katıldığı bir programla yine 30 öğrenciye bisiklet dağıttı.

Kaynak: CİHAN

06 Haziran 2016 Pazartesi 11:47

Sağlık Bakanlığı, Gülşehir, Mahmut Aydın, Nevşehir, Yerel