Öğrenciler Yeteneğini Sergileyecek

'Eyüboğlu Dostluk Satranç Turnuvası'nın' bu yıl 21.si gerçekleştirilecek.

Eyüboğlu Eğitim Kurumları tarafından geleneksel olarak düzenlenen "Eyüboğlu Dostluk Satranç Turnuvası'nın" bu yıl 21.si gerçekleştirilecek. 135 okuldan 712 öğrencinin katılacağı etkinlik 6-7-8 Ocak tarihlerinde Eyüboğlu Eğitim Kurumları Çamlıca Kampüsü'nde düzenlenecek.Eyüboğlu Eğitim Kurumları'nın geleneksel etkinliklerinden "Eyüboğlu Dostluk Satranç Turnuvası", 21. yılında da satrançsever öğrencilere ev sahipliği yapacak. Devlet okulları ve özel okullardan katılan satrançsever öğrenciler, 6-7-8 Ocak tarihlerinde bir araya gelerek üç gün boyunca satrançtaki yeteneklerini sergileyecek.Her fırsatta çeşitli etkinliklerle farklı okullardan çok sayıda öğrenciyi paylaşım, dostluk ve kardeşlik ortamında biraraya getirmeyi hedefleyen Eyüboğlu Eğitim Kurumlarının düzenlediği Dostluk Satranç Turnuvası Türkiye'de düzenlenen en büyük turnuva olma özelliği taşıyor.Eyüboğlu her yıl öğrenci katılımındaki rekorunu egale ediyor.

21. Dostluk Satranç Turnuvası'na 62'si devlet okulu, 72'si özel okul olmak üzere 134 okul katılacak. Geçen yıl yaklaşık 700 öğrencinin katılımıyla gerçekleşen etkinliğe bu yıl 712 öğrenci katılacak. Yarışma; Küçükler, Yıldızlar ve Gençler olmak üzere üç kategoride gerçekleşecek.Yarışma nasıl gerçekleşecek?

"Küçükler" kategorisi ilköğretim 1.-5. sınıf seviyelerini, "Yıldızlar" kategorisi ilköğretim 6.-7.-8. sınıf seviyelerini, "Gençler" kategorisi ise lise öğrencilerini kapsayacak. Yarışmada "Küçükler" kategorisinde 371 öğrenci, "Yıldızlar" kategorisinde 241 öğrenci, "Gençler" kategorisinde ise 100 öğrenci yarışacak.

Turnuvanın üçüncü ve son günü olan 8 Ocak 2012 Pazar günü saat 16.15'de ödül töreni yapılacak. Törende ilk üç dereceye giren okullara kupa ve şilt, oyuncularına madalya, katılan her okula da onur belgesi verilecek.

Kaynak: Bültenler
04 Ocak 2012 Çarşamba 13:24
Abone Ol
Paylaş

Son Dakika