Hazine Arazisi Üzerine Baraka Yapıp İmar Affından Yararlanmak İsteyen 2 Öğretmen Açığa Alındı

Muğla'da hazine arazisi üzerine baraka inşa edip imar affından yararlanmak isteyen 2 öğretmen, Bodrum İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından açığa alındı.

Muğla'nın Bodrum ilçesinde konaklamaları için kendilerine tahsis edilen hazine arazisi üzerindeki barakayı, imar affından yararlanarak üstlerine geçirmeye çalıştıkları iddia edilen 2 öğretmen, Bodrum İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından açığa alınarak görevden uzaklaştırıldı.

GEÇİCİ SÜRE İÇİN KALDIKLARI BARAKAYI KENDİ ÜZERLERİNE GEÇİRMEYE ÇALIŞTILAR

Yalıkavak Halil İbrahim İper Adnan İper Anadolu Lisesinde görev yapan din kültürü ahlak bilgisi öğretmeni B.T. ile Almanca öğretmeni F.A., geçici bir süre için kaldıkları 2+1 büyüklüğündeki mülkü, devlet tarafından çıkartılan İmar Affı Yasasından yararlanarak iddiaya göre kendi üzerlerine geçirmek istediler.

Hayırsever Halil İbrahim İper tarafından Yalıkavak'a kazandırılan Anadolu lisesinin yapımı aşamasında inşaatta çalışan işçilerin konaklaması için özel izinle Hazine'ye ait araziye yapılan 2+1 konut, daha sonra Milas'tan Yalıkavak'a gelen öğretmenler B.T ile F.A.'ya geçici bir süreliğine konaklamaları için tahsis edildi. Öğretmenler ise kaldıkları bu binayı İmar Affı Yasası kapsamında üzerlerine geçirmek için başvuruda bulundu.

AÇIĞA ALINAN ÖĞRETMENLER GÖREVDEN UZAKLAŞTIRILDI

Olay, öğretmenlerin yapı kayıt belgesi almaya çalışmasıyla ortaya çıktı. Durumun ortaya çıkması ile Bodrum İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından açığa alındıkları bilgisine ulaşılan B.T. ile F.A. hakkında soruşturma başlatıldı. Açığa alınan öğretmenlerin görevden uzaklaştırıldığı öğrenildi.

Hazine Arazisi Üzerine Baraka Yapıp İmar Affından Yararlanmak İsteyen 2 Öğretmen Açığa Alındı - Son Dakika Ekonomi

Kaynak: İHA

14 Ocak 2019 Pazartesi 17:35

Milli Eğitim Müdürlüğü, Bodrum, Milas, Muğla
YORUMLAR