11 Yaşındaki Oğul Esad da ABD'ye Meydan Okudu

Esad'ın oğlu Hafız Esad'da babası gibi ABD'ye meydan okudu ve 'Amerika'ya bizim neye sahip olduğumuzu bilmiyorsunuz' dedi.

Beşar Esad'ın 11 yaşındaki oğlu Hafız, adına açılan Facebook hesabına, "Amerikalılar'ın saldırmasını çok istiyorum, böylece nasıl bitireceklerini bilmedikleri bir şeye başlayarak büyük bir hata yapacaklar" diye yazdı. New York Times gazetesine göre paylaşıma gelen yorumlardan birçoğunun Suriye rejiminin önde gelen üyelerinin çocuk ve torunlarına ait olması, hesabın gerçek olma ihtimalini güçlendiriyor. Facebook paylaşımında şöyle deniliyor:

FACEBOOK'TA MEYDAN OKUDU

"Bizimkinden daha iyi uçaklara, gemilere, tanklara sahip olabilirler. Fakat hiçbir ülke Suriye'deki gibi askerlere sahip değil... Bazı insanların, ABD'nin bizden daha güçlü olduğuna dair yorumlar yapabileceğini tahmin ediyorum. Buna ilk cevabım 'Bizim neye sahip olduğumuzu bilmiyorsunuz' olur. İkincisi ise, belki daha güçlü olabilirler, fakat orduyu asla yok edemeyecekler. Savaşmak ve meydan okumak için doğduk, onlar gidene kadar her yerde savaşacağız... Ne kadar zaman alırsa alsın zafer bizim olacak."

Kaynak: Haberler.Com

31 Ağustos 2013 Cumartesi 16:01

Hafız Esad, Facebook, Amerika Birleşik Devletleri, Beşşar Esed, Güncel