Artvin'de Dereiçi İlkokulu öğrencileri, okula gidebilmek için 384 basamak tırmanıyor

Artvin Yusufeli'de Dereiçi İlkokulu'ndaki öğrenciler, okula ulaşmak için her gün 384 basamaklı merdiveni tırmanıyor. Okula gitmek için araç yolu da mevcut lakin öğrenciler daha kısa olduğu güzergah olduğu için merdivenleri tercih ediyor.

Artvin'in Yusufeli ilçesindeki Dereiçi İlkokulu'nda eğitim gören 94 öğrenci, okula ulaşmak için her gün 384 basamaklı merdiveni çıkıyor. Okula araç yolu da olmasına rağmen öğrenciler, daha kısa sürede ulaştıkları için merdivenleri tercih ediyor.

Yusufeli ilçesine bağlı Dereiçi köyündeki Dereiçi İlkokulu'nda eğitim gören öğrenciler, okula ulaşmak için zorlu bir yolculuk yapıyor. Öğrenciler sırtlarında çantalarıyla 384 basamaklı merdiveni çıkıp, okula ulaşıyor. 12 öğretmenin görev yaptığı okulda okuyan 94 öğrenci, dağ yamacına kurulan okula ulaşmak için yaklaşık 20 dakikalık merdiven yolculuğu yapıyor. Okula araç yolu da olmasına rağmen öğrenciler daha kısa güzergah olduğu için merdivenleri tercih ediyor.

"OKULA GİDERKEN ÇOK YORULUYORUZ"

Öğrencilerden Yusuf Aydın, her gün 384 basamaklı merdiveni inip çıktıklarını belirterek, "Çok yoruluyoruz. Zorlu bir yolculuk oluyor. Okula çıkması zor ama inmesi kolay" dedi.

"ARABAYLA ULAŞMAK MÜMKÜN AMA SERVİS YOK"

Öğrencilerin 384 basamaklı merdiveni kullanarak okula geldiğini belirten öğretmen Muhittin Polat da "Okulumuza arabayla da ulaşmak mümkün ama servis yok. O nedenle öğrenciler merdiveni kullanmak zorunda kalıyor" diye konuştu.

Artvin'de Dereiçi İlkokulu öğrencileri, okula gidebilmek için 384 basamak tırmanıyor - Son Dakika

Kaynak: DHA

15 Şubat 2020 Cumartesi 09:26

Yusufeli, Dereiçi, Yaşam, Güncel, Son Dakika

Son Dakika