Okullarda Karne Heyecanı

Osmaniye'de 2017-2018 eğitim-öğretim yılının tamamlanmasıyla okul öncesi, ilköğretim ve ortaöğretim okullarında okuyan öğrenciler karne aldı.

Osmaniye'de 2017-2018 eğitim-öğretim yılının tamamlanmasıyla okul öncesi, ilköğretim ve ortaöğretim okullarında okuyan öğrenciler karne aldı.

Osmaniye Mesleki ve Teknik Anadolu Meslek Lisesinde düzenlenen karne törenine katılan Osmaniye Valisi Ömer Faruk Coşkun, okul girişinde öğrencilerin hazırladığı ürünlerden oluşan sergiyi gezdi.
Vali Coşkun, konuşmasında, karnenin öğrencinin okuldaki performansını gösteren bir belge olduğunu belirterek, "Öğrencilerimiz eğitim-öğretim yılı boyunca başarılı olmak için çalıştı. Bu gün inşallah bu çalışmalarının sonucunu alacaklar. Karne sadece okuldaki performansınızı ortaya koyan belgedir. Nasıl bir insan olduğunuzu ortaya koyan bir belge değildir. Dolayısıyla karnesi iyi olan, kötü olan arkadaşlarımız vardır. Karnesi iyi olanlar bu minvalde devam edecek, karnesinde kırık notu olanlar da bundan ders çıkartarak daha fazla gayret gösterecek." diye konuştu.
Öğrencilere, tatillerini en iyi şekilde değerlendirmeleri tavsiyesinde bulunan Coşkun, "Kitap okumaları ve kendi uğraş alanları varsa o yönde çalışmalar yapmaları gerekiyor. Yeni eğitim öğretim yılına iyi hazırlanmalarını bekliyoruz. Bu anlamda öğretmenlerimizin de emeğinden dolayı teşekkür ediyoruz. Onların da emekleri yadsınamaz. Öğretmenlerimizin emeği olmadan başarı elde etmemiz söz konusu olamaz. Ben onların da iyi bir tatil geçirmelerini temenni ediyorum." dedi.
Konuşmaların ardından Vali Coşkun, başarılı öğrencilere karnelerini ve başarı belgelerini verdi.

Kaynak: AA

08 Haziran 2018 Cuma 12:07

Faruk Coşkun, Celalettin Cerrah, Osmaniye, Politika, Güncel