Okullarda Karne Heyecanı

Denizli'de okul öncesi, ilk ve orta dereceli okullardaki 183 bin 255 öğrenci 2015-2016 eğitim-öğretim yılının sona ermesiyle karnelerini alarak tatile girdi.

Denizli'de okul öncesi, ilk ve orta dereceli okullardaki 183 bin 255 öğrenci 2015-2016 eğitim-öğretim yılının sona ermesiyle karnelerini alarak tatile girdi.
Vali Vekili Ali Cergibozan, Üçler İlkokulu'ndaki törende bazı sınıfları gezerek çocuklara karnelerini verdi.
Yüzme dalında çeşitli stillerde dereceye giren öğrenciler, madalya ve kupalarını Vali Vekili Cergibozan'ın elinden aldılar.
Bu gençlerin ülkenin geleceğinde söz sahibi olacağını dile getiren Cergibozan, "Sizler bizim yerimize geçecek, değişik görevlerde bulunacaksınız, ülkeyi yöneteceksiniz. Önümüzde yaz tatili var. Tabii bu yaz tatilini gerek öğrencilerimiz gerekse öğretmenlerimiz ziyadesiyle hak etti. Yaz döneminde çocuklarımızın, gençlerimizin tatil diye hiçbir şey yapmamalarını değil de okumalarını, resim yapmalarını, spor yapmalarını, müzikle uğraşmalarını, şarkı türkü söylemelerini istiyorum. Çocuklarımıza sadece burada bilgi öğretmiş olmayalım. Eğitim bir bütündür, gençlerimizin kendilerini geliştirmelerine fırsat verelim. Yaz tatillerini iyi değerlendirmelerini sağlayalım." diye konuştu.
Merkezefendi Kaymakamı Şükrü Görücü de öğrencilerin dinlenme fırsatı bulacakları yaz tatilinde gezip eğleneceklerini, kitap okuyacaklarını belirterek, durumları iyi olmayan öğrencileri velilerin üzmemesi gerektiğini, bu çocukların ülkenin geleceği olduğunu ifade etti.

Kaynak: AA

17 Haziran 2016 Cuma 13:40

Üçler, Ali Cergibozan, Denizli, Politika, Güncel