Olgunlaşma Enstitüsünden Ebru Sergisi

Bursa Olgunlaşma Enstitüsü 2014-2015 eğitim öğretim yılına ait ‘Ebru’nun Gizemi’ adlı ilk sergisini Ördekli Kültür Merkezi’nde açtı.

Bursa Olgunlaşma Enstitüsü 2014-2015 eğitim öğretim yılına ait ‘Ebru’nun Gizemi’ adlı ilk sergisini Ördekli Kültür Merkezi’nde açtı.
Sergide emeği geçen idareci, öğretmen ve kursiyerleri kutlayan İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Mustafa Bilici, el emeği, göz nuru ile hazırlanan eserlerin sunulduğu serginin ziyaret için tüm vatandaşlara açık olduğunu söyledi.
Enstitü Müdürü Münevver Yaman da, bir yıl boyunca büyük özverilerle çalışılan ebru atölyesinde ortaya çıkan eserlerde emeği geçen atölye öğretmenleri ve kursiyerlere teşekkür etti.
26 Aralık 2014 tarihine kadar açık kalacak sergide battal, gelgit, bülbül, taraklı, hatip, İspanyol ebrusu ve çiçekli ebru teknikleri kullanılarak elde edilen çalışmalar murakka uygulaması ile desteklenerek ürün haline dönüştürüldü.
Toplam 95 parça eserin yer aldığı sergide ebru zemin üzerine noktalama tekniği ile yapılan, Bursa’nın tarihi dokularından Ulu Cami, Saat Kulesi, Irgandı Köprüsü, Teleferik ve daha pek çok eserin yer aldığı ürünler izleyicilerden tam not aldı.
Sergiyi ziyaret eden protokol üyeleri de ebru denemiş yaparak çalışmaları yakından inceledi.

Kaynak: CİHAN

24 Aralık 2014 Çarşamba 13:18

Ördekli Kültür Merkezi, Mustafa Bilici, Bursa, Yerel