Ongun: 'Kalemimle Gençlere Destek Oldum'

Nilüfer Belediyesi tarafından düzenlenen Çocuklara Kitap Söyleşileri’ne katılan yazar İpek Ongun, öğrencilere bol bol kitap okumalarını tavsiye etti.

Nilüfer Belediyesi tarafından düzenlenen Çocuklara Kitap Söyleşileri'ne katılan yazar İpek Ongun, öğrencilere bol bol kitap okumalarını tavsiye etti.

Nilüfer Belediyesi tarafından düzenlenen Çocuklara Kitap Söyleşileri'nin bu ayki konuğu İpek Ongun oldu. Türkiye'nin en sevilen gençlik romanı yazarlarından biri olan İpek Ongun'un, Nazım Hikmet Kültürevi'nde ve Üçevler Kütüphanesi'nde gerçekleştirdiği iki ayrı söyleşiye farklı okullardan toplam 415 öğrenci katıldı. Ongun, söyleşide hem gençlere tavsiyelerde bulundu, hem de mesleki tecrübelerini paylaştı.

Ongun, kendisinin de yazmadan önce gözlem ve araştırma yaptığını ifade etti. Kitaplarını yaklaşık iki yıla yakın zamanda yazdığını söyleyen Ongun, karakterleri içinde hissederek oluşturduğunu belirtti. Ongun, gençlik romanı üzerine eksikliği görerek bu alanda yazmaya başladığını söyleyerek, "Kalemimle gençlere destek oldum" dedi. - BURSA

Kaynak: İHA

21 Mart 2017 Salı 17:06

İpek Ongun, Yerel, Son Dakika

Son Dakika

Son Dakika Haberleri