'Operadaki Hayalet' Dev Prodüksiyonu İle Zorlu'da!

Broadway'in en uzun soluklu müzikali 8-26 Nisan tarihlerinde müzikal severlerle buluşuyor

Efsanevi İngiliz besteci Sir Andrew Lloyd Webber'in ölümsüz eseri The Phantom of the Opera, (Operadaki Hayalet) 8-26 Nisan tarihleri arasında Zorlu'da sahne alacak. Fransız yazar Gaston Leroux'ın aynı adlı romanından uyarlanan müzikal, sayısız başarısının yanı sıra, dünya çapında 40 ülke, 110 şehirde, 65,000 performansla 80 milyonluk bir izleyici kitlesine de sahip.

Broadway ve West End'in en güzel örneklerini İstanbullularla buluşturmaya devam eden Zorlu, 8-26 Nisan tarihleri arasında Fransız yazar Gaston Leroux'ın aynı adlı romanından uyarlanan, İngiliz besteci Andrew Lloyd Webber'in ölümsüz eseri The Phantom of the Opera'yı (Operadaki Hayalet) sahnesinde ağırlayacak.

Paris Operası'nda hayalet olarak tanınan, yüzü ileri derecede deforme olmuş bir müzik dâhisinin, yetenekli ve güzel Soprano Christine'e olan saplantılı aşkını konu alan The Phantom of the Opera, kıskançlık, çılgınlık ve ihtirasın kesiştiği büyülü bir hikayeyi konu alıyor.

65 bin performans, 80 milyonluk izleyici kitlesi

25 yılı aşan geçmişiyle Broadway'in en uzun soluklu ve en büyük prodüksiyona sahip müzikali Operadaki Hayalet, aynı zamanda dünya çapında 40 ülke, 110 şehirde, 65,000 performansla 80 milyonluk bir izleyici kitlesine sahip.

Gerard Butler'ı sanat dünyasına kazandıran müzikal

İlk olarak 1986 yılında Londra'da sahnelenen müzikal, aradan geçen 28 yıl boyunca sadece Broadway'in en uzun soluklu şovu olmakla kalmadı beyazperdedeki uyarlamalarıyla, Sarah Brightman, Gerard Butler gibi film ve müzik dünyasına kazandırdığı ünlü isimlerle de adından söz ettirmeye devam etti.


Kaynak: Bültenler

02 Mart 2015 Pazartesi 17:29

Gerard Butler, Kültür Sanat, Güncel