ORC'nin İstanbul'un 5 İlçesinde Yaptığı Anket

Beşiktaş, Şişli, Maltepe, Çekmeköy ve Esenyurt'a yapılan yerel seçim anketinde; 3 ilçede CHP, 2 ilçede ise AK Parti ipi göğüslüyor.

30 Mart yerel seçimlerine 19 gün kala anket şirketleri vatandaşın nabzını tutmaya devam ediyor. ORC Araştırma Şirketi'nin Beşiktaş, Şişli, Maltepe, Çekmeköy ve Esenyurt ilçelerini kapsayan araştırmasının sonuçlarını açıkladı.

YARIŞ TAM GAZ DEVAM EDİYOR

Yerel seçimler öncesinde siyasi partiler için en kritik büyükşehir hiç kuşkusuz ki İstanbul... AK Parti'nin mevcut başkan Kadir Topbaş ile yola devam edeceği İstanbul'da CHP Mustafa Sarıgül'le yarışa girecek. Topbaş ve Sarıgül arasındaki büyükşehir yarışı tam gaz devam ederken ilçelerde de mücadele devam ediyor.

İşte ORC'nin İstanbul'un 5 ilçesinde yaptığı anket...

ŞİŞLİ

Uzun yıllar Mustafa Sarıgül'ün birinciliği kimseye kaptırmadığı Şişli'de CHP İsmet İnönü'nün torunu Hayri İnönü ile seçime girme kararı aldı. AK Parti'den Mukadder Başeğmez'e rakip olan İnönü, ilçede yaşayanların yüzde 37.8'nin desteğini aldı.

Maltepe

AK Parti ile CHP arasındaki çekişmenin tavan yaptığı ilçelerden biri de Maltepe. CHP adayı Ali Kılıç'ın halkın yüzde 42'sinin desteğini aldığı ilçede, AK Parti adayı Edibe Sözen yüzde 38.4'te kaldı.

BEŞİKTAŞ

İstanbul'da Kadıköy'den sonra CHP'nin en önemli kalelerinden biri olan Beşiktaş'ta Murat Hazinedar, AK Parti adayı Z. Abidin Okul'a fark attı. Halkın yüzde 51.9'unun desteğini alan Hazinedar'ı yüzde 26 ile AK Parti adayı Okul takip etti.

ÇEKMEKÖY

Çekmeköy'de AK Parti ve CHP arasındaki rekabet dikkat çekiyor. AK Parti adayı Ahmet Poyraz'ın 5 puan olduğu ilçede, 30 Mart akşamı çıkacak sonuç merak ediliyor.

Esenyurt

CHP'nin Gürbüz Çapan'ın cezasının Yargıtay 5. Ceza Dairesi tarafından onanması üzerine kardeşi Çetin Çapan'ı aday gösterdiği Esenyurt'ta AK Parti ile CHP arasındaki fark yüzde 12.5 olarak tespit edildi. Necmi Kadıoğlu'nun yüzde 45 destek aldığı ilçede Çapan yüzde 32.5'te kaldı.

Kaynak: Haberler.Com
11 Mart 2014 Salı 16:02

Son Dakika