Osmaniyeli Şehit Polis, Son Yolculuğunda

Van'da şehit olan polis memuru Tuncay Akyüz'ün cenazesi, Osmaniye'nin Bahçe ilçesinde toprağa verildi.

Van Bölge Eğitim ve Araştırma Hastanesi acil servis girişinde nöbet tutarken uğradığı silahlı saldırı sonucu şehit olan polis memuru Tuncay Akyüz'ün cenazesi, Osmaniye'nin Bahçe ilçesinde gözyaşları arasında toprağa verildi.

Şehit Akyüz'ün cenazesi Gaziantep'ten cenaze nakil aracı ile ilk olarak Bahçe ilçesindeki baba evine getirildi. Buradan merkez Ağcabey Camii'ne getirilen şehit Akyüz'ün anne ve babası tabuta sarılarak gözyaşı döktü. Baba Nazif Akyüz, "Seni vuran eller kırılsın, gencecik yavruma nasıl kıydılar" dedi.

Anne Şadiye ise, 3 oğlu daha olduğunu belirterek, "Üç babayiğit daha yetiştiriyorum" diye bağırdı.

Bu arada tören alanına 3 aylık kızı Zeynep ile gelen şehidin eşi Kübra ise, ayakta durmakta zorlandı. Şehit polis memuru Tuncay Akyüz'ün cenazesi, kılınan cenaze namazının ardından Bahçe İlçe Şehitliğinde gözyaşları arasında son yolculuğuna uğurlandı.

Cenaze törenine Osmaniye Valisi Celalettin Cerrah, Osmaniye milletvekilleri Suat Önal, D.Mehmet Kastal ve H.Hüseyin Türkoğlu, Garnizon Komutanı Kurmay Albay Ersin Kaya, Emniyet Genel Müdür Yardımcısı Zeki Çatalkaya, İl Jandarma Komutanı Albay Hakan Özkan, İl Emniyet Müdürü Tayfur Erdal Ceren, Bahçe Belediye Başkanı Murat Altundiş, askeri ve sivil erkan ile çok sayıda vatandaş katıldı.

Kaynak: İHA

23 Eylül 2012 Pazar 18:22

Gaziantep, Osmaniye, Van, Politika, Güncel