Hürriyet

Özel Ekip Kurdu! Sofra Büyüyor

İNGİLTERE'nın başkenti Londra'da restoran zinciri bulunan Hüseyin Özer, Sofra markasını büyütmek için özel bir ekip kuruyor.

İNGİLTERE'nın başkenti Londra'da restoran zinciri bulunan Hüseyin Özer, Sofra markasını büyütmek için özel bir ekip kuruyor. Westminster Üniversitesi tarafından 'Doktor' unvanı verilen, müdavimleri arasında İngiltere Kraliyet Ailesi üyelerinin de bulunduğu Özer, 'benim evlatlarım' diye tanıttığı ekibinin tamamını özel eğitimden geçirmiş.

Ekipte daha önce 10 yıl Sofra'da görev yapan Michelin Yıldızlı Hakkasan'da yöneticilik yapan Alper Güner ve Servet Kılıç'ın yanı sıra Arzu Özer, Mustafa Güzen, Safa Şıhlaroğlu, Adem Salcı ve Fabio Vanni de bulunuyor. Ekibin etapta hedefi, önümüzdeki birkaç ay içersinde Londra'da iki restoran daha açmak. Ancak Özer ve ekibinin hedefi bununla da sınırlı değil. Londra'dan sonra başta İstanbul olmak üzere İngiltere dışında da yeni restoranlar planlıyorlar.

ORTAĞIM DEĞİL, EVLATLARIM

Ekibini aileden gören Özer, "Bunlar benim ortaklarım değil, evlatlarım. Hatta Alper'e Sofra'da çalıştığı yıllarda Özer soyadını vermiştim. Biz Sofra'dan çok mezun verdik. Buradan ayrılıp restoran açanların sayısını unuttum. Türk mutfağının sadece döner ve kebaptan ibaret olmadığını, sağlıklı ve lezzetli yemeklerimizin de olduğunu dünyaya tanıttık. Westminster Üniversitesi sağlıklı yemeklerimiz için 'Doktor' unvanı verdi" dedi. Türkiye'de arkeoloji eğitimi alan Alper Güner ise Sofra'nın bir akademi olduğunu ve Özer'in kendilerini restorancılık konusunda özel olarak eğittiğini söyledi.

Michelin Guide tarafından tavsiye edilen Londra'nın ünlü Türk restoranı Sofra'nın sahibi Hüseyin Özer, aralarında Alper Güner'in de olduğu özel bir ekip oluşturdu.

Kaynak: Hürriyet
01 Kasım 2018 Perşembe 13:29

Son Dakika