Taşlı sopalı beşik kertmesi meydan kavgası: 9 yaralı, 18 gözaltı

Bursa'da beşik kertmesi gençlerin birbirleriyle evlenmek istememesi üzerine iki aile arasında kavga çıktı. Taşlı, sopalı ve bıçaklı sokak kavgasında 9 kişi yaralanırken, olaya karışan 18 kişi gözaltına alındı.

Bursa'da beşik kertmesi gençler evlenmek istemeyince aileler birbirine girdi. Her iki tarafın taş ve sopalarla birbirine girdiği sokak kavgası meydan muharebelerini aratmadı. Kameraya yansıyan sokak kavgasında 9 kişi yaralanırken, Polis olaya karışan 18 kişiyi gözaltına aldı.

İddiaya göre, aynı mahallede oturan O.O. (20) ile S.O'ya (17) küçük yaşta aileleri tarafından beşik kertmesi yapıldı. Aradan yıllar geçti her iki gençte evlilik çağına ulaştı. Ancak damat O.O. beşik kertmesi S.O.'yu istemeyince, kız tarafı ve erkek tarafı arasında husumet başladı.

OTOMOBİLİN ÖNÜNÜ KESEREK BIÇAKLA SALDIRDILAR

Geçtiğimiz hafta iki aile arasında yaşanan tartışma komşuların araya girmesiyle tatlıya bağlandı. Fakat dün öğle saatlerinde kız tarafı O.O.'nun ve ailesinin içinde bulunduğu otomobilin önünü keserek taş, sopa ve bıçaklar ile saldırdı. Kavgayı gören vatandaşlar polis ve sağlık ekiplerine haber verdi.

POLİS HAVAYA ATEŞ AÇTI

İhbar üzerine olay yerine gelen polis ekipleri kavga eden 2 tarafı dağıtmak için önce biber gazı sıktı, daha sonra silahla havaya ateş açtı. O anlar kameralar tarafından anbean kaydedildi.

1'İ AĞIR 9 KİŞİ YARALANDI

Sağlık ekipleri 1'i ağır 9 yaralıyı Yüksek İhtisas Eğitim ve Araştırma Hastanesine kaldırdı. Tedbir maksatlı 2 ailenin evlerinin önüne çevik kuvvet ekibi sevk edildi. Öte yandan hastaneye kaldırılan yaralılarının hayati tehlikesinin bulunmadığı öğrenildi. Polis ekipleri kavgaya karıştığını tespit ettiği 18 kişiyi gözaltına aldı. Zanlıların emniyetteki sorgularının ardından adliyeye sevk edileceği bildirildi. Olayla ilgili tahkikat sürüyor.

Taşlı sopalı beşik kertmesi meydan kavgası: 9 yaralı, 18 gözaltı - Son Dakika

Kaynak: İHA

21 Ağustos 2019 Çarşamba 09:29

Bursa, Polis, 3. Sayfa
YORUMLAR