Pakistan'da Yolcu Uçağı Dağa Çakıldı! Uçakta Pop Star da Vardı

Pakistan'ın Chitral kentinden havalanan 47 yolcu ve mürettebatı olan Pakistan Hava Yolları'na ait uçak, Abbottabat kenti yakınlarında dağlık alana düştü. Uçakta ülkenin ünlü pop starı da vardı.

Pakistan Uluslararası Havayolları'na ait bir yolcu uçağı, başkent İslamabad'a yaklaşırken radardan kayboldu. Dakikalar sonra 47 kişi taşıyan uçağın Havelian yakınlarındaki dağlık alana düştüğü açıklandı. Görgü tanıkları cesetlerin tamamen yandığını ve kurtulan olmadığını söylüyor. Reuters haber ajansı, düşen uçakta ülkenin ünlü pop starı Junaid Jamshed'in de bulunduğunu bildiriyor.

KALKIŞTAN KISA BÜR SÜRE SONRA ÇAKILDI

Pakistan Uluslararası Havayolları'na (PIA) ait Chitral-İslamabad seferini yapan 47 yolcu ve mürettebat taşıyan uçağın kalkıştan kısa bir süre sonra düştüğü bildirildi. Pakistan'da düşen uçağın PK 330 sefer sayılı ATR 42 model bir uçak olduğu belirtildi.

HAVA YOLLARI ŞİRKETİ TWITTER'DAN DUYURDU

Pakistan Hava Yolları sözcüsü Twitter üzerinden yaptığı açıklamada "Üzülerek belirtmek isterim ki bugün yerel saatle 15.30 da Chitral'den kalkış yapan 47 kişi taşıyan uçağımız Abbottabat kenti yakınlarında düşmüştür." diye yazdı.

ENKAZ BULUNDU

Pakistan Ordu Sözcülüğü ISPR tarafından yapılan açıklamada uçağın düştüğü tespit edilen alana helikopterlerle arama kurtarma ekipleri gönderildi.

Kazanın gerçekleştiği yer, başkent İslamabad'a 125 kilometre mesafede. Arama kurtarma ekipleri, uçağın enkazını kazadan dakikalar sonra buldu. Ordu birlikleri ise, bölgeye helikopterle ulaştı.

GÖRGÜ TANIKLARI: TÜM CESETLER YANMIŞ

Görgü tanıkları, düşen uçaktan koyu bir duman bulutunun yükseldiğini aktarıyor. Birçok yanmış cesedin etrafa saçıldığını belirten görgü tanıkları, kurtulan olmadığını söylüyor. Yerel yetkili Tac Muhammed Han, "Tüm cesetler tanınmayacak derecede yanmıştı" dedi.

POP STAR DÜŞEN UÇAKTA

Reuters haber ajansı, düşen uçakta ülkenin ünlü pop starı Junaid Jamshed'in de bulunduğunu bildiriyor. 80'ler ve 90'larda Vital Signs rock grubunda yer alan Jamshed, peşinden gelen yıllarda kariyerine tek başına devam etmişti.

Yerel Geo televizyonu, uçağa binen yolcuların listesini yayınladı. Kanalın paylaştığı listede 42 yolcunun ismi bulunuyor. Bu listeye göre, uçakta beş de mürettabat bulunuyordu.


Pakistan Uluslararası Havayolları'na ait bir Airbus A300 uçağı, 1992 yılında Nepal'in başkenti Katmandu'da düşmüş ve 167 kişi ölmüştü.

Son büyük uçak kazası ise altı yıl önce gerçekleşmişti. Karaçi'den İslamabad'a doğru havalanan özel bir havayoluna ait yolcu uçağının düşmesiyle 152 kişi can vermişti.

07 Aralık 2016 Çarşamba 15:18

Pakistan, Dünya