Pakistan'ın Sivil Ödülleri Eski Meclis Başkanı Kahraman'a ve Eski Sağlık Bakanı Akdağ'a Verildi

Pakistan Büyükelçisi Muhammad Syrus Sajjad Qazi, Ankara'da düzenlenen bir törenle eski TBMM Başkanı İsmail Kahraman'a 'Hilal-i-Pakistan' nişanını, eski Sağlık Bakanı Recep Akdağ'a ise 'Hilal-e-İmtiaz' nişanını verdi.

Pakistan Büyükelçisi Muhammad Syrus Sajjad Qazi Ankara'da düzenlenen bir törende Türkiye Büyük Millet Meclisi Eski Başkanı İsmail Kahraman'a ve Eski Sağlık Bakanı Recep Akdağ'a Pakistan'ın yüksek sivil ödüllerini takdim etti.

Pakistan Cumhurbaşkanı prestijli "Hilal-i-Pakistan" nişanını önde gelen politikacı ve eski Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanı İsmail Kahraman'a verdi. Cumhurbaşkanı aynı zamanda eski Başbakan Yardımcısı ve eski Sağlık Bakanı Recep Akdağ'a da "Hilal-e-İmtiaz" nişanını verdi. Ödüllerin, sahiplerine Pakistan-Türkiye ilişkilerini daha da geliştirmek için yaptıkları hizmetler dolayısıyla verildiği ifade edildi.

BÜYÜKELÇİ QAZİ, TÖRENDE KONUKLARA HİTAP ETTİ

Törende konuklara hitap eden Büyükelçi Syrus Qazi Pakistan-Türkiye ilişkilerini daha da birbirine bağlamaya yönelik olarak İsmail Kahraman ve Dr. Recep Akdağ'ın yaptığı hizmet ve katkıları övdü. Pakistan-Türkiye ilişkilerinin daha önceki nesillerin olağanüstü çabalarıyla sürdürüldüğünü belirten Büyükelçi Syrus Qazi bu ilişkileri daha da güçlendirmek ve bu kutsal güveni genç nesillere aktarmak sorumluluğunun üzerimizde olduğunu söyledi.

İSMAİL KAHRAMAN VE RECEP AKDAĞ ÖDÜL İÇİN TEŞEKKÜR ETTİ

İsmail Kahraman ve Dr. Recep Akdağ konuşmalarında bu prestijli ödülleri kendilerine verdikleri için Pakistan Hükümetine teşekkür etti. Kahraman ve Akdağ, Pakistan-Türkiye kardeşlik bağlarının daha da geliştirilmesi için çabalarını sürdürmekteki kararlılıklarını yeniden teyit ettiler.

"KAHRAMAN'IN, PAKİSTAN HALKIYLA DOSTLUĞU ÖRNEK SİYASİ KARİYERİNİN EN ÖNEMLİ GÖSTERGESİ"

Her iki konuğun özgeçmişleri okundu. İsmail Kahraman Türk siyasetinin ayrıcalıklı isimlerinden birisidir.Kendisinin Pakistan'la ve halkıyla olan sarsılmaz dostluğu ve sevgisi örnek siyasi kariyerinin en önemli göstergelerinden birisi olmuştur.1965 Hindistan-Pakistan savaşı sırasında genç bir öğrenciyken, Pakistan'ın Cammu ve Keşmir için prensipli duruşunu desteklemek için İstanbul'da bir toplu gösteri yürüyüşü düzenlemiştir.Pakistan'ın gerçek bir dostu ve iyi niyetli destekleyicisi olarak Sayın Kahraman siyasi kariyeri boyunca Pakistan-Türkiye ilişkilerini güçlendirmek için benzersiz hizmetlerde bulunmuştur, buna tüm uluslararası forumlarda Pakistan'a benzersiz destekler sağlaması da dahildir.

"PAKİSTAN'DAKİ SAĞLIK SİSTEMİ İÇİN BENZERSİZ HİZMETLERDE BULUNMUŞTUR"

Dr. Recep Akdağ'ın örnek bir profesyonel ve siyasi kariyeri vardır. Kendisi Pakistan'ın samimi bir dostu olduğunu ispatlamıştır. Sağlık Bakanı olarak, Pakistan'daki kamu sağlık sisteminin iyileştirilmesi için benzersiz hizmetlerde bulunmuştur. Kendisi kişisel vizyonu ve Pakistan'daki devlet hastanelerinde modern sağlık olanaklarının ve kapasite inşasının sağlanmasına yönelik olarak amaçlanan geniş kapsamlı ikili işbirliğinin bir parçası olarak, Pakistan'da çok gerekli sağlık hizmetlerinin sağlanmasını geliştirmek için önemli bir rol oynamıştır.

PARLAMENTERLER VE ÇOK SAYIDA BAKANLIK TEMSİLCİSİ KATILDI

Türk Parlamenterler, çeşitli bakanlıkların/kurumların temsilcileri, medya ve Pakistan topluluğu üyeleri bu olaya katıldı.

29 Nisan 2019 Pazartesi 10:34

İsmail Kahraman, Recep Akdağ, fahrettin koca, Pakistan, Güncel