Papağanın dondurmacıyla 'imtihanı' vatandaşın ilgisini çekti

Denizli'nin Pamukkale ilçesinde 'Şakir' isimli papağanın bir dondurmacının elindeki demir çubukla uzattığı külahtan dondurma yemeye çalıştığı anlar vatandaşlar tarafından ilgiyle izlendi.

Denizli'nin Pamukkale ilçesinde "Şakir" isimli papağanın bir dondurmacının elindeki demir çubukla uzattığı külahtan dondurma yemeye çalıştığı anlar vatandaşlar tarafından ilgiyle takip edildi.

Pamukkale Mahallesi'nde yaşayan Mustafa Kıvılcım (16) "Şakir" ismini verdiği papağanıyla birlikte UNESCO Dünya Mirası Listesi'ndeki "beyaz cennet" Pamukkale'de bulunan Kocaçukur mevkisine gezmeye gitti.

DONDURMAYI PENÇELERİYLE TUTMAYA ÇALIŞTI

Kıvılcım, burada bir işletmenin dondurma standının önünden geçtiği sırada papağanın dondurmacıya doğru yöneldiğini fark edip o anları cep telefonuyla kaydetti.

Görüntülerde papağanın dondurmacının ikram ettiği külahtaki dondurmayı pençeleriyle tutmaya çalışması görülüyor.

PAPAĞANA ELLERİYLE DONDURMA YEDİRDİ

Daha sonra kendisiyle oyun oynadığının fark eden papağan boş külahları yere atarak geri dönüyor. Ardından dondurmacı külaha doldurduğu dondurmayı papağana eliyle yediriyor.

Kıvılcım gazetecilere yaptığı açıklamada, papağanın dondurmayı çok sevdiği için sürekli dondurma yemeye gittiklerini söyledi.

Papağanın dondurmacıyla 'imtihanı' vatandaşın ilgisini çekti - Son Dakika

Kaynak: AA

14 Temmuz 2019 Pazar 14:01

Pamukkale, Denizli, Kültür Sanat