Parkta Oynarken Akıma Kapılan Çocuk

Çekmeköy'de parkta oynarken trafodaki akıma kapılarak hayatını kaybeden 8 yaşındaki Kadir Açık'ın babası Metin Açık, 'Sorumluların cezasız kalmaması gerekir. Başka canlar yanmasın.

Çekmeköy'de parkta oynarken trafodaki akıma kapılarak hayatını kaybeden 8 yaşındaki Kadir Açık'ın babası Metin Açık, "Sorumluların cezasız kalmaması gerekir. Başka canlar yanmasın." dedi.
Nişantepe Mahallesi'nde arkadaşlarıyla saklambaç oynarken trafodan elektrik akımına kapılan Kadir Açık, kaldırıldığı hastanede yaşamını yitirmişti.
Gazetecilere açıklama yapan Kadir'in babası Metin Açık, şunları söyledi:
"8 yaşındaki çocuğum parkta oynarken trafodaki akıma kapılıyor. Oğlumu hastaneye kaldırıyorlar ama yaşamını yitirdiğini öğrendim. Bunun sorumlularının cezasız kalmaması gerekir. Başka canlar yanmasın. Belediyenin parkta görevli bekçisi vardı. O olsaydı olmazdı böyle bir şey. O bekçiyi işten çıkarmışlar duydum. Acımız tarif edilemez. Benim canım gitti. Bunun hesabını verecekler bana..."
İstanbul Elektrik Mühendisletri Odası Yönetim Kurulu üyesi Kemal Özoğuz, partaki trafoyu inceleyerek, "Bu halde bu panoların parklara koyulması hiç uygun değil, sorumlular açısından, can ve mal kaybını önlemek için denetimlerin olması gerekir. Tehlikeli yerler hep mevcut. Burası nereye ait belediyeye kontrol ettirmeli, Dağıtıcı firma elektrik vermiş, görevi olmasa bile buranın güvenlik yok demesi gerekirdi. Bu acı olayla ilgili orumlular silsilesi var diyebiliriz." dedi.
Kadir Açık'ın oturduğu baba evinde ve mahallede taziye masaları kurulduğu görüldü.

Kaynak: AA

30 Ekim 2018 Salı 15:49

İstanbul, Çekmeköy, Güncel