Parlamentolar Arası Futbol Turnuvası'nda Teröre Tepki

Parlamentolar Arası Futbol Turnuvası'nda teröre tepkiAntalya'nın Serik İlçesi'nde başlayan Parlamentolar Arası Futbol Turnuvası'na katılan Türkiye, Ukrayna, Azerbaycan ve Polonya takımları seremoniye İngilizce 'we condemn terrorism - terörü lanetliyoruz' pankartıyla çıktı.

Parlamentolar Arası Futbol Turnuvası'nda teröre tepki
Antalya'nın Serik İlçesi'nde başlayan Parlamentolar Arası Futbol Turnuvası'na katılan Türkiye, Ukrayna, Azerbaycan ve Polonya takımları seremoniye İngilizce 'we condemn terrorism - terörü lanetliyoruz' pankartıyla çıktı.
Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Parlamenterler Spor Kulübü Derneği tarafından düzenlenen turnuva, Serik'e bağlı Belek turizm merkezindeki Gloria Sports Arena'da başladı. 2 gün sürecek turnuvanın açılış seremonisinde Türkiye, Ukrayna, Azerbaycan ve Polonya Parlamento takımları, sahaya İngilizce 'we condemn terrorism - terörü lanetliyoruz' yazılı pankartla çıktı. Seremoninin ardından Türkiye ile Ukrayna karşılaştı. Türkiye takımı sahaya siyah formayla çıkarken, maç öncesi şehitler için 1 dakikalık saygı duruşunda bulunuldu. Türkiye takımı oyuncuları İstiklal Marşı'nı da göğüs üzerine koydukları Türk bayraklarıyla okudu.
Karşılaşma öncesi gazetecilere açıklama yapan TBMM Parlamenter Spor Kulübü Derneği Başkanı ve takım kaptanı Giresun eski Milletvekili Adem Tatlı, 2 yılda bir değişik ülkelerin parlamenterleriyle dostluk maçı yapıyoruz. Bu yıl ülkemizdeki yaşanan terör hadiseleri ve dünyada da terör olayları olmakta. Bizler de bazı dost ülkeler arasında burada dörtlü futbol turnuvası düzenliyoruz. Burada hem terörü lanetleyeceğiz, hem de oynayacağımız maçlarda kırmızı- beyazlı forma yerine siyah forma ile giyeceğiz. Ayrıca şehitlerimiz için 1 dakikalık saygı duruşu yapacağız. Mayıs ayı sonunda Fransa'da Fransa parlamentosuyla teröre tepki organizasyonu yapacağız dedi.
MHP Kocaeli Milletvekili eski milli futbolcu Saffet Sancaklı da, Türkiye genelinde terör örgütlerinin yapmış olduğu psikolojik baskıyı yıkmak için ülke olarak çeşitli etkinlikler yaparak teröre tepki gösteriyoruz. Bugün burada da TBMM Parlamenter Futbol Takımı olarak dost ülkelerle birlikte terörü lanetleyeceğiz. Ayrıca kardeş ülkemiz olan Azerbaycan, Karabağ'daki olaylarla ilgili de onlara burada destek vereceğiz diye konuştu.
Turnuvanın ilk maçında Türkiye, Ukrayna'yı 6-1 mağlup etti. 35'er dakikalık iki devrede oynanan karşılaşmada Türkiye'nin gollerini Mehmet Geldi (3), Oktay Çanak (2) ve Necdet Budak atarken, Ukrayna'nın tek golü ise Ivan Krulko'dan geldi.
Günün ikinci maçında Azerbaycan ile Polonya karşılaşacak. Karşılaşmanın galibi yarın Türkiye ile final maçına çıkacak.

Kaynak: DHA

07 Mayıs 2016 Cumartesi 16:37

Polonya, Azerbaycan, Ukrayna, Türkiye, Spor
YORUMLAR