Pizzaya Tüküren Kuryeye Ağır Ceza Mahkemesinde Dava Açıldı, 18 Yıl İsteniyor

Eskişehir'de, motosikletli kuryenin, kutudaki pizzaya tükürüp, bu anları cep telefonunun kamerasıyla kayda almasının ardından başlayan süreç, Ağır Ceza Mahkemesi'nin 18 yıla kadar hapis istemiyle dava açmasıyla sürüyor.

Eskişehir'de, pizza dağıtımı yapan motosikletli kurye Burak S.'in, apartmanda açtığı kutudaki pizzaya tükürüp, bu anları cep telefonunun kamerasıyla kayda alması ardından da müşteriye teslim etmesiyle ilgili Tüketici Mahkemesi'ndeki dava sürerken, Ağır Ceza Mahkemesi'nde de Burak S. hakkında, 2 ayrı suçtan 18 yıla kadar hapis istemiyle dava açıldı.

APARTMANDA PİZZAYA TÜKÜRMÜŞTÜ

Olay, 24 Aralık 2017 tarihinde meydana geldi. Motosikletle servis yapan ve başında kask bulunan Burak S. adlı kurye, girdiği apartmanda elindeki kutuyu açıp, içindeki pizzaya tükürdü. Apartmanın güvenlik kamerasınca kaydedilen görüntülerde, kurye Burak S.'nin, pizzaya tükürme anını cep telefonu kamerasıyla çektiği görüldü. Burak S., daha sonra merdivenlerden 5'inci kata çıkıp, tükürdüğü pizzayı siparişi veren Hüseyin Alyüz'e teslim etti. Apartman sahibinin yeğeni Ç.E.'nin, kuryenin pizzaya tükürmesini güvenlik kamerası kayıtlarında görmesi ve durumu Alyüz'e bildirmesinin ardından olay yargıya taşındı.

İŞİNE SON VERİLDİ

Kurye Burak S.'nin ise işine son verildi. Burak S.'nin, aynı iş yerinde çalışan genç kıza telefonla sipariş verirken, tartıştığı Hüseyin Alyüz'e sinirlenip, pizzasına tükürdüğü, bu anı cep telefonu kamerasıyla görüntüleyip, 'Senin intikamını aldım' notuyla genç kıza gönderdiği öne sürüldü. Burak. S., suçlamaları kabul etmeyip, pizza üzerindeki tozları temizlemek için üflediğini iddia etti.

DURUŞMA 14 KASIM'A ERTELENDİ

Pizza siparişi veren Hüseyin Alyüz'ün şikayeti üzerine Burak S. ve pizza şirketi hakkında Eskişehir Ticaret Mahkemesi'nde dava açıldı. Davanın ikinci duruşması bugün görüldü. Duruşmaya Alyüz ile avukatı ve pizza şirketinin avukatları katıldı. Kurye Burak S.'nin katılmadığı duruşmada tanıklar dinlendi. Tanıklardan Ç.E., kuryenin, pizzaya tükürdüğünü apartmanın güvenlik kamerasında gördüğünü söyledi. Duruşma, 14 Kasım'a ertelendi.

18 YILA KADAR HAPİS İSTEMİYLE DAVA AÇILDI

Öte yandan Hüseyin Alyüz hakkındaki 'şantaj' ve 'örgütlü dolandırıcılık' suçlamasıyla ilgili savcılıkça takipsizlik kararı verildiği belirtildi. Pizzaya tükürdüğü öne sürülen Burak S. hakkında, Eskişehir 3'üncü Ağır Ceza Mahkemesi'nde 'tüketilecek her çeşit besin veya şeylere zehir katarak veya başka suretlerle bunları bozarak kişilerin hayatını ve sağlığını tehlikeye düşürmek'ten 2 yıldan 15 yıla kadar, 'mala zarar vermek' suçundan da 4 aydan 3 yıla kadar hapis istemiyle dava açıldığı bildirildi. Davanın ilk duruşmasının görülmesine ilerleyen günlerde başlanacağı ve Burak S.'nin bu davada tutuksuz yargılanacağı öğrenildi.

11 Temmuz 2018 Çarşamba 16:41

3. Sayfa, Yaşam, Güncel
YORUMLAR (47)
  • Betul : Allah kahretsin seni ne gecti eline ole tukurupte . Vucudunda pislik hastalik varsa baskalarina gecmesine sebep oluorsun. Aklindami problem var ne yeyip icionda yan etki yapior edepsiz! Spastik ozurlu Cevap Yaz 2 0 Yayından Kaldır
  • BİLMEYENLERE OLAY GERÇEKTE ŞÖYLE OLDU : iki arkadaş plan yapıyor, biri pizza kuryesi olarak işe başlıyor, arkadaşına pizza götürürken bu videoyu çekiyor. pizzayı yediler mi bilinmez tabii. video kopyası ile pizza firmasına gidip 1 milyon dolar para talep ediyorlar, vermezseniz videoyu yayınlarız diyorlar. para verilmeyince video yayılıyor, sonra B planına geçip mahkemeye gidip tazminat davası açıyor para koparma adına. geçmiş dönemde o davayı haberlerde duymuşsunuzdur. şimdi bu dava pizza firması tarafından şikayet sonucu olan ikinci Cevap Yaz 3 0 Yayından Kaldır
  • selin : şu kokainciler ne oldu ünlü aktris arkadaşlarıyla tatile çıkan çağatay ulusoy ve evliliği güzel giden gizem karaca hadi onlara da iyi bir ceza verin de cezaevinde yattığını görelim sonra da bu pizzacıya bakalım bu ülkede zenginsen paran varsa ceza almazsınız inancını bir kez olsun yıkın bekliyoruz Cevap Yaz 3 0 Yayından Kaldır
Tüm yorumlar için tıklayınız