Pochettino'dan 'Geçiş Sezonu' Tespiti

İç saha maçlarını Wembley Stadyumu'nda oynamanın sıkıntısını çektiklerini belirten Tottenham Menajeri, edindikleri tecrübenin ilerleyen sezonlarda kendilerine yarar sağlayacağı görüşünde.

WhiteLane'i yenileme çalışmaları sebebiyle bu sezon iç saha maçlarını Wembley Stadyumu'nda oynayan Tottenham'da menajer , yaşanan sürpriz puan kayıpları sonrası lider 'nin 21 puan gerisine düştükleri bu sezonu bir geçiş dönemi olarak gördüğünü söyledi.

Geçtiğimiz iki sezondan farklı olarak şampiyonluk yarışının gerisine düştüklerini kabul eden Pochettino, buna karşın oyuncularının sergilediği performansın takdire şayan olduğunu belirterek, "Bu sezon iç saha maçlarımızı evimiz White Hart Lane'den uzakta oynuyoruz. Dolayısıyla bu sezonun beklentileri geçtiğimiz sezonlardan farklı olmalı. Bunu bir mazeret olarak söylemiyorum ancak göz önünde bulundurulması gereken bir faktör olarak tanımlıyorum. Bir geçiş sezonu yaşıyoruz. Mevcut şartlarda ellerinden gelenin en iyisini yapan oyuncularımın hakkını teslim etmem gerek. Ben de her geçen gün takımım hakkında yeni şeyler keşfediyorum. Bu dönemde edindiğimiz tecrübelerin önümüzdeki dönemde bize büyük yardımları olacak." diye konuştu.

Sezon içinde zaman zaman istikrarsız bir görüntü ortaya koyduklarını kabul eden ve bunun normal olduğunu söyleyen Arjantinli menajer, "Biz takım olarak her maça kazanmak için çıkıyoruz, ancak işler her zaman istediğimiz gibi gitmiyor. Bu sezon kulüpte yaşanan değişim saha içindeki istikrarımız da etkiledi. Daha iyisini yapabilir miydik? Belki... Ancak bu zamana kadar sergilediğimiz performanstan da son derece memnunum." dedi.

Pochettino, zorlu bir fikstürden geçtiklerini ifade ederek sezonun ilerleyen döneminde daha da iyi olacaklarına inandığını sözlerine ekledi.

Geçtiğimiz sezon White Hart Lane'de rakiplerine sadece 4 puan kaptıran Tottenham, bu sezon ise Wembley Stadı'nda çıktığı 9 maçta şimdiden 9 puan yitirmiş durumda. Londra ekibi 19 hafta sonunda topladığı 34 puanla Premier League'in 5. basamağında yer alıyor.

Aynı başlıkta

Kaynak: EuroSport.com

26 Aralık 2017 Salı 10:42

Mauricio Pochettino, Manchester City, White Hart Lane, Tottenham, Spor
YORUMLAR