Pogba'nın Gol Sevinci Fransa'da Geometri Sorusu Oldu

Fransız matematik öğretmeni, sezon başında Juventus'tan Manchester United'a rekor bir ücretle transfer olan Paul Pogba'nın gol sevincini öğrencilerine soru olarak sordu.

Manchester United'ın sezon başında rekor transfer ücretiyle kadrosuna kattığı Fransız yıldız Paul Pogba'nın klasik gol sevinci ülkesinde geometri sorusu oldu.

Eurosport'ta yer alan habere göre; 23 yaşındaki orta saha oyuncusunun klasikleşen gol sevinci, ülkesi Fransa'da bir matematik öğretmenine ilham kaynağı oldu. Geometri dersinde öğrencilerine ''Pisagor teoremi'' hakkında bir soru hazırlayan öğretmen, öğrencilerinin hayranı olduğu Pogba aracılığıyla akılda kalıcı bir yöntem bulmuşa benziyor.

"BİLGİLER MÜKEMMEL Mİ?"

Soruda, Cristiano Ronaldo'nun Paul Pogba'nın gol sevincini kıskandığı ve bunu uygulamak için doğru açılara ihtiyacı olduğu belirtiliyor. Kullandığı görselde Pogba'nın sevincinde kollarıyla oluşturduğu üçgenlerin kenar uzunluklarını veren Fransız öğretmen, öğrencilerinden verilen bilgilerin mükemmel olup olmadığını anlatmalarını istiyor. İkinci soruda ise gol sevincinin daha iyileşmesi için öğrencilerin Ronaldo'ya önerileri soruluyor...

Öğrencilerine hazırladığı soruyu sosyal medya hesabından paylaşan Fransız öğretmenin tweet'i yoğun ilgi gördü ve Paul Pogba'ya kadar ulaştı. Genç futbolcu sosyal medya hesabından bu soruyu takipçileriyle paylaşmayı ihmal etmedi.

16 Kasım 2016 Çarşamba 08:45
YORUMLAR

Son Dakika