Pokemon' Tiyatro Oyunu Oldu

Dünyada yaygın olarak oynanan 'Pokemon Go' oyunundaki karakterler, çocuklara hayvan sevgisi aşılanması ve tiyatro bilincinin oluşturulması amacıyla bir grup genç oyuncu tarafından tiyatro oyununa aktarıldı.

Dünyada yaygın olarak oynanan "Pokemon Go" oyunundaki karakterler, çocuklara hayvan sevgisi aşılanması ve tiyatro bilincinin oluşturulması amacıyla bir grup genç oyuncu tarafından tiyatro oyununa aktarıldı.
Edirne Halk Eğitim Merkezi'nde 9 kişilik ekip tarafından sahnelenen "Pokemon" adlı çocuk tiyatro oyunu, çocuklardan yoğun ilgi gördü.
Oyunu yazan Seçil Gülen Komi, AA muhabirine yaptığı açıklamada, popüler çizgi film karakterlerini kullanarak çocuklara hayvan sevgisi ve tiyatro bilincini aşılamaya çalıştıklarını belirtti.
Çocukların pokemon karakterlerini çok sevdiğini anlatan Komi, "Son dönemde dünyada büyük yankı uyandıran "Pokemon Go" çocuklar tarafından da çok seviliyor. Çocukları sadece sanal anlamda kalmadan bir şeyler anlatmaya çalışıyoruz. Aslında onların sevgi duyduğu çizgi film karakterlerinin gerçek hayatta karşılığı olan hayvanları sevip korumaları gerektiğini vurguluyoruz" ifadelerini kullandı.
Pokemonun çocukluğunda severek izlediğini ve tiyatro oyunu olarak yazdığını anlatan Komi, "Pokemon çocukluğumda severek izlerdim. Günümüzde yeniden çocuklar için vazgeçilmez kahramanlar oldular. Bende bunu tiyatro oyunu haline getirmek istedim. Bu sevgiyi işleyerek bir şeyler anlatmak istedim. İnsanları ve hayvanları ayırt etmeden sevebiliriz" diye konuştu.
Komi, oyunu İstanbul ve Trakya'nın ardından birçok şehirde sahnemeyi planladıklarını sözlerine ekledi.

Kaynak: AA

17 Ekim 2016 Pazartesi 14:07

Edirne, Politika, Güncel