Polis Kızının Başarısı, Emniyet Müdürü Tarafından Ödüllendirildi

Eğitimde Bilişim Kültürü Oluşumu (EBİKO) Uluslarası Bilişim Olimpiyatları'nda üçüncü olan polis memurunun kızı, İzmir İl Emniyet Müdürü Ali Bilkay tarafından ödüllendirildi.

Eğitimde Bilişim Kültürü Oluşumu (EBİKO) Uluslarası Bilişim Olimpiyatları'nda üçüncü olan Polis memurunun kızı, İzmir İl Emniyet Müdürü Ali Bilkay tarafından ödüllendirildi.

Olimpiyatta Semiha Mayda İlköğretim Okulu'nun öğrencileri, özel okulların arasından sıyrılarak iki derece elde etti. 49 ülke ve bin 58 okuldan 7 bin 550 projenin yarıştığı olimpiyatta, "Eğitimde Bilişimin Yeri" kategorisinde "Sağlık Aynası" isimli projesiyle dünya üçüncülüğü kazanan Polis Memuru Mehmet Ertuğrul'un kızı, 7. sınıf öğencisi 13 yaşındaki Ceren Ertuğrul'a bir ödül de İl Emniyet Müdürü Bilkay'dan geldi. Bilkay, makamında ağırladığı Ceren'e dizüstü bilgisayar hediye etti.

Ceren Ertuğrul, projesini, "Her evde bulunan aynayı daha kullanışlı bir şekilde değerlendirmek, sağlık gibi önemli bir meseleyle birlikte kullanmak. Projemde ayna, karşısındakinin tansiyonu, ateşi, kalp atış hızı gibi birçok sağlık değerini gösteriyor." şeklinde anlattı. Doktor olmak istediğini belirten Ertuğrul, Emniyet Müdürü Bilkay'a teşekkür etti. Ali Bilkay ise bir polis kızının, devlet okulunda böyle bir başarıya imza atmasının kendisini gururlandırdığını belirterek başarılarının devamını diledi.

Kaynak: CHA

04 Haziran 2012 Pazartesi 16:02

Mehmet Ertuğrul, İzmir, Politika, Güncel