Posof'ta Mevlid-i Nebi Haftası etkinlikleri

Posof'ta Mevlid-i Nebi Haftası etkinlikleri 'Hz Muhammed'in aile hayatına verdiği önem' anlatıldıARDAHAN - Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından alınan karar doğrultusunda Hz. Muhammed'in doğumu Mevlid-i Nebi Haftası olarak düzenlenen etkinliklerle idrak ediliyor.

Posof'ta Mevlid-i Nebi Haftası etkinlikleri

"Hz Muhammed'in aile hayatına verdiği önem" anlatıldı
ARDAHAN - Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından alınan karar doğrultusunda Hz. Muhammed'in doğumu Mevlid-i Nebi Haftası olarak düzenlenen etkinliklerle idrak ediliyor.

Hafta nedeniyle Posof Müftülüğü tarafından düzenlenen etkinlikler devam ediyor. Düzenlenen konferansta Hz. Muhammed'in aile hayatına verdiği önem anlatıldı.

Posof Belediyesi düğün salonunda düzenlenen program gelenler güller ve şekerlerle karşılandılar. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasından sonra Kuran tilavetiyle program başladı. Posof Aşık Sabit Müdami Anadolu Lisesi öğrencileri söylediği ilahilerle programa katılanları duygulandı.

Posof Müftülüğüne vekalet olarak bakan Damal İlçe Müftüsü Mahmut Mahmudoğlu ilk konuşmayı yaparak Peygamber efendimizin (sallallahü aleyhi ve sellem) aile hayatına verdiği önemi belirterek programa katılanlara teşekkürlerini iletti. Posof Belediye Başkanı Cahit Ulgar'ın da selamlama konuşmasının ardından 2002-2005 yılları arasında Posof müftülüğü yapan ve şimdi Fatih Müftüsü olan Vahap Kapıcıoğlu mikrofona davet edildi.

Kapıcıoğlu konuşmasına salat ve selam ile başladı, aile sevgisi ve aile hayatının önemini anlatarak tarihten örnekler verdi. Türkiye'deki ailelerin yetiştirdikleri evlatlardan dolayı birliğimizin devam ettiğini, bu nedenle peygamberimizin hayatını örnek almamız gerektiğini belirten Kapıcıoğlu, "Yapılan araştırmalar sonunda yabancıların ulaştıkları bilgiler, Türkiye'de ailelerin çocuklarını yetiştirmede dikkatli olduklarını ve sevgi dolu yaklaşımlarla eğitildiğini tespit ettiklerini, bunun içinde Türkiye'nin dağılmadığının sonucuna vardıklarını açıklamışlar. Bu nedenle eğitimin ve ailedeki sevginin önemi büyük önem taşıyor." dedi.

Çocukları okula verildiğinde "eti senin kemiği benim" ifadesinin anlamının yanlış değerlendirildiğini söyleyen Kapıcıoğlu, "Bu şöyledir: ben çocuklarımın kemiklerini sağlam şekilde yetiştirdim. Etlerinin yetiştirilmesi ve eğitilmesinin de öğretmenlere düştüğünün ifadesidir" diye konuştu.

Posof'ta Mevlid-i Nebi Haftası etkinlikleri - Son Dakika

Kaynak: İHA

13 Kasım 2019 Çarşamba 19:36

Diyanet İşleri Başkanlığı, Türkiye, Posof, Yerel, Son Dakika

Son Dakika

Son Dakika Haberleri