Prof. Dr. Çomaklı: 'Toplumla Kaynaşma Sürecini Başarıyla Yürütüyoruz'

Mülkiye Başmüfettişi Naci Çetin Akder, Hakimler ve Savcılar Kurulu Başmüfettişleri Eyüphan Toprak ile Hüsamettin Kürtün, Atatürk Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ömer Çomaklı'yı makamında ziyaret ettiler.

Mülkiye Başmüfettişi Naci Çetin Akder, Hakimler ve Savcılar Kurulu Başmüfettişleri Eyüphan Toprak ile Hüsamettin Kürtün, Atatürk Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ömer Çomaklı'yı makamında ziyaret ettiler. HSK Başmüfettişleri Toprak ile Kürtün'e ziyaretleri esnasında Bölge Adliye Mahkemesi Cumhuriyet Başsavcısı Ünal Bingül eşlik etti.

Rektör Çomaklı'ya misafirperverliği dolayısıyla teşekkür eden konuklar, Rektör Çomaklı'dan Atatürk Üniversitesi hakkında bilgi aldılar. Erzurum'un sosyal, kültürel ve ekonomik durumunun konuşulduğu ziyarette konuklar, Erzurum halkının Atatürk Üniversitesinin potansiyelinden her konuda faydalanması gerektiğini ifade ettiler.

Nazik ziyaretleri dolayısıyla Başmüfettişler Akder, Toprak ve Kürtün ile konuklara refakat eden Ünal Bingül'e teşekkür eden Rektör Çomaklı, görev süresince Atatürk Üniversitesinin, değişim ve dönüşüm hamleleri yaparak toplumla kaynaşma sürecini başarıyla yürüttüğünü söyledi.

Faydalı işler yapma adına toplumun bütün kesimleriyle birlikte çalışılması gerektiğini vurgulayan Rektör Çomaklı, Yeni Nesil Üniversite Projesi ile tasarlanan üniversite modelinin ülke kalkınmasına daha fazla katkıda bulunacağına işaret etti. - Erzurum

Kaynak: İHA

22 Mayıs 2019 Çarşamba 11:44

Hakim ve Savcılar KuruluMustafa Kemal AtatürkAtatürk ÜniversitesiÇetin AkderBaşsavcıDönüşümErzurumEkonomiMülkiyeÇomaklıKürtünRektör